Etichete: istoric negativ

Ce sanse am la un card de cumparaturi, daca am istoric negativ in Biroul de Credit?

„Buna seara, Vreau sa cumpăr o mobila în rate prin tibi bank și din păcate am primit răspunsul negativ,ca am istoricul negativ caci intirziam cu plățile am avutcreditul la BRD cred ca 5 6 ani în urmă ce lam achitat .vreau sa știu va rog ce șanse am sa-u cum sa
procedez ?sa-u un card de cumparaturi? Am card de salariu la banka Transilvania ,mulțumesc aștept ras dv”

Postat in data: 08 oct., 2023

Credit Prime nu vrea sa ma ajute sa platesc creditul, fara sa am istoric negativ la Biroul de Credit. Ce pot sa fac?
reclamatie credit prime

„Buna ziua mi s a acordat o limita de credit deși aveam gradul foarte mare de indatorare. Dobânda este enorma si am ajuns in imposibilitate de plata.

Am aplicat pt un credit … din nefericire la Credit prime, gândindu ma sa fac o refinanțare si sa îl închid imediat, din păcate n am reușit sa fac refinanțarea deoarece gradul de indatorare meu este mare.
Creditul este in valoare de 4000 de lei…
De 3 luni plătesc câte 1500 de lei lunar dobânda , acum ma aflu in imposibilitate de plata data restanta a fost pe 23 Iulie , deja am intarziere si nu gasesc nici o soluție fără a ajunge sa am un istoric negativ la biroul de credit.

Le am scris celor de la CSALB , dar nu s a putut face nimic .. va atașez răspunsul lor si al CREDITPRIME.
Astept un răspuns va rog .
O zi buna!”

Postat in data: 09 aug., 2023

Firma de stergere din Biroul de Credit nu a reusit sa ma stearga! Ce pot sa fac?

Ati avut clienti cu istoric negativ raportat de IFN-ul TBI Credit? Eu am mai fost la o alta firma de stergere si nu au reusit sa ma stearga, ca nu vor cei de la tbi (chiar daca creditul este achitat integral)

Postat in data: 27 feb., 2019