„Buna seara, Vreau sa cumpăr o mobila în rate prin tibi bank și din păcate am primit răspunsul negativ,ca am istoricul negativ caci intirziam cu plățile am avutcreditul la BRD cred ca 5 6 ani în urmă ce lam achitat .vreau sa știu va rog ce șanse am sa-u cum sa
procedez ?sa-u un card de cumparaturi? Am card de salariu la banka Transilvania ,mulțumesc aștept ras dv”

Istoricul negativ cu restantele la credite se pastreaza la Biroul de Credit timp de 4 ani de la ultima modificare, adica de la achitarea datoriilor.

Daca nu au trecut cei patru ani, sansele pentru obtienerea unui card de cumparaturi sunt destul de reduse, depinde de situatia respectivelor restante, mai exact de valoarea acestora si de durata intarzierilor.

Sfatul meu este sa incercati sa obtineti un card de credit de la Banca Transilvania, banca la care va incasati salariul, pentru ca aici ati putea avea sanse mai mari de aprobare.

Va rog sa reveniti la mine, daca aveti nevoie de ajutor pentru obtinerea cardului de cumparaturi.

Un comentariu la “Ce sanse am la un card de cumparaturi, daca am istoric negativ in Biroul de Credit?

4 − = 1