Buna ziua! Mi am pierdut cardul Banco Posta(Italia). Eu acum locuiescîn Romania și nu as vrea sa l blochez pentru că încă mai încasez venituri de acolo. Mi am transferat de pe aplicație bănuții în alt cont,dar nu știu ce să fac mai departe.Daca îl blochez este posibil că banca sa mi trimită alt card in Romania?

Daca ati pierdut cardul, acesta trebuie blocat, pentru a nu putea fi folosit de altcineva.

Dumneavoastra puteti incasa in continuare bani pe card, chiar daca acesta este blocat, intrucat banii intra in contul aferent cardului si-i puteti vedea in aplicatia de pe telefon.

Da, este posibil ca Banco Posta sa va trimita un nou card in Romania, la adresa pe care o doriti, in urma unei solicitari facute la banca.

Va rog sa reveniti la mine, cu raspunsul primit de la Banco Posta la cererea de blocare a cardului si trimiterea unuia nou, la adresa din Romania.

Un comentariu la “Daca am pierdut cardul Banco Posta(Italia), este posibil sa-mi trimita altul in Romania?

2 + = 5