Tag Archives: perioada

axi-card-credit-reclamatie
Dupa ce perioada de intarziere la plata creditului pot sa fiu dat in judecata si executat silit?

Am o problema cu banca Axi card. Intrebarea e: poate sa ma dea in judecata dupa 2 luni de intarziere, de neplata?

Am primit o somatie ca am o datorie la Vodafone, desi am platit toata perioada contractului de doi ani. Ce pot sa fac?

Am primit o somatie de plata de la firma de recuperare Kredyt Inkaso pentru a plati in 48 de ore suma de 700 de lei, pentru un abonament la Vodafone.

Problema e ca eu am facut acest abonament in 2013, pentru o perioada de doi ani, si am platit tot ce aveam, pana in 2015, cand a expirat contractul si nu am mai folosit numarul de telefon.

Cand m-am dus la un magazin Vodafone sa cer explicatii, cineva mi-a spus ca trebuie sa-i anunt cu o luna inainte de incheierea contractului ca nu mai folosesc numarul.

Dar ei n-au vazut ca nu-l mai folosesc? Unde scrie in contract ca trebuie sa-i anunt eu pe ei.

Nu mi se pare normal ca dupa patru ani sa mai puna acum sa platesc o suma uriasa pentru niste servicii telefonice pe care nu le-am utilizat.

Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc

In cat timp intra banii in contul meu Raiffeisen printr-un transfer online in regim de urgenta de la BT?

Buna ziua! O persoana mi-a facut transfer online in regim de urgenta din contul ei BT in al meu de la Raiffeisen vineri dupa ora 18. As dori sa stiu si eu cand intra banii in contul meu. MULTUMESC!