Etichete: rate fara dobanda

Oney Bank nu mi-a retras banii pentru rata din cont si m-a raportat la Biroul de Credit. Ce pot sa fac?
oney bank reclamatie

„Buna ziua,am luat in data de 27.12.2023 un credit de la oney bank in valoare de 1219 lei platibil in 4 rate.Am achitat prima rata urmand ca in data de 26.01.2024 sa achit a doua rata.Nu am achitat rata dar in data de 25.02.2024 am depus contravaloarea acestei rate in cont pentru a putea face tragererea de catre oney bank urmand ca ulterior sa platesc si a treia rata. Mentionez ca data de 25.02.2024 era o zi nelucratoare.

Banii nu au fost retrasi de respectiva nbanca sunt tot in cont,au fost anunntati dar nu au fost retrasi.Ba mai mult,am fost raportat la Biroul de credite si creditul a fost cesionat .La intrebarea mea ,au raspuns ca nu s-a putut face plata si ca in data de 25.02.2024 au fost depasite cele 30 zile.Nu pot sa cred ca din data de 26.01.2024 si pina pe data de 25.02.2024 sunt mai mult de 30 zile.”

Postat in data: 27 feb., 2024

La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?

dobanzi-carduri-credit
La care banca refinantez un card de credit cu dobanda mare?
dobanzi-carduri-credit

Postat in data: 18 mart., 2021

Clauze abuzive la Raiffeisen? Cardurile de cumparaturi nu mai pot fi folosite, iar optiunile rate fara dobanda si perioada de gratie nu se mai aplica, daca se amana ratele, conform OUG 37/2020

Postat in data: 30 mai, 2020

Atentie la cardurile de credit in rate fara dobanda: este posibil sa platiti, in schimb, comisioane!

carduri-credit-rate-fara-dobanda
carduri-credit-rate-fara-dobanda

Postat in data: 05 nov., 2019

Topul dobanzilor la cardurile de credit: intre 14% si 29%, dar toate bancile au si optiunea de plata in rate fara dobanda

carduri-credit-dobanzi
carduri-credit-dobanzi