
„Orange poate să-mi pună penalități de întârziere de 0,5% pe zi la un contract pentru un telefon și să mă dea pe mâna recuperatorilor”, întreabă un cititor.
Postat in data: 27 mai, 2026
[citeste raspunsul]

„Orange poate să-mi pună penalități de întârziere de 0,5% pe zi la un contract pentru un telefon și să mă dea pe mâna recuperatorilor”, întreabă un cititor.
Postat in data: 27 mai, 2026
[citeste raspunsul]
„Luna trecută m-am trezit cu o factură de peste 250 de lei la Orange, fără să fac vreo modificare la abonament. Ulterior, când m-am dus la Orange, am aflat că pe numele meu mai există alte două numere de telefon pe care le-a făcut un fost angajat Orange, cu care și-a luat două telefoane scumpe.
Am făcut reclamație la Orange, dar am primit răspuns că s-au anulat cele două numere în plus, dar nu și factura pentru telefoane, pe care trebuie să le plătesc eu. E normal așa ceva? Ce pot să fac?”
Postat in data: 03 oct., 2025
[citeste raspunsul]„Buna ziua ,
Am primit o scrisoare de la un organism de recuperare, Creditexpress, mandatat de Orange pentru o asa zisa factura neplatita in 2003. Suma este foarte mica ( 67 lei ) , dar timp de 20 de ani nu a cerut nimeni nimic.
O alta mica problema este ça nimeni din familie nu Isi aduce aminte de vreun contract incheiat cu orange.
Multumesc anticipat”
Postat in data: 08 feb., 2024
[citeste raspunsul]In 2013 am plecat in Franta la lucru si am sunat la Orange sa vad daca cat net am in strainatate. Un operator mi-a spus ca daca platesc inca 3 euro la abonament, am net nelimitat in roaming.
Dar cand m-am intors in tara, mi-a venit factura de 12 milioane. Am vrut sa fac o reclamatie la un magazin Orange dar n-au vrut sa mi-o primeasca, mi-au spuns ca nu stiu cu cine am vorbit eu la telefon. Pai si atunci cum de mi-au activat roamingul, daca nu stiu?
Acum sunt executat silit de o firma de recuperare pentru o datie de 55 de milioane, pentru problema aceeea.
Spuneti-mi va rog ce pot sa fac?
Postat in data: 11 apr., 2019
[citeste raspunsul]