Etichete: reclamatie sparkasse

Am contul Sparkasse blocat de Vodafone. Cum il deblochez?

„Bună seara , locuiesc în Germania și astăzi m-am trezit ca am contul blocat de către Vodafone ,am cont bancar la Sparkasse ,eu în 2021 am avut un contract cu dânșii în decembrie dar plăteam 130 de euro maxim și în noiembrie 2022 eu am părăsit Germania aducând copiii aici din România la întoarcerea mea în ianuarie 2023 o colega mia adus factura cu suma de 1000 și ceva de plata bani care eu nu iam plătit
ca nu știu limba și nu am avut cum sa comunic cu ei ca să pot plăti în rate ,acum Vodafone mi-au blocat contul iar cei de la banca spun ca nu pot debloca ,se poate face ceva și în cazul meu ?

va cer ajutorul deoarece pe data de 28 acestui luni mie îmi întra salariu și rămân fără bani având în vedere ca în cont ieri mia întrat și suma de 250 de euro recalcularea de la SWP curent și aceia sunt
blocat acolo va rog sa ma ajutați dacă se poate ca nu știu cum și unde sa ma adresez am dat mesaj și la email care dumneavoastră lati comunicat unui domn la Sparkasse dar nu am primit niciun răspuns,
sper sa a puteți ajuta dvs.va mulțumesc pt înțelegere și aștept răspunsul dvs.”

Postat in data: 25 dec., 2023

Ce se intampla daca transfer bani intr-un cont inchis?

„Am făcut ieri o gresala care cred ca nu o mai pot repara, am făcut un transfer online într un cont de Sparkasse (tot al meu personal fiind) care nu a mai fost folosit cred ca de mai bine se 6 luni. Aplicația de la banca nu o mai pot folosi iar cardul deși este încă valabil pana în 2024 îmi arata la bancomat ca a fost declarat pierdut, deteriorat adică nu mai exista.
Este posibil ca acel cont sa fi fost închis?”

Postat in data: 20 oct., 2023

De ce nu pot retrage bani de pe cardul Sparkasse?
sparkasse cont blocat

„Bună ziua…Am o problema..Eu am deschis cont bancar la Sparkasse Gießen..in landul Hessen..Apoi nu am mai locuit in acel oras…lucrând in Bayern..iar salarul mi se vira de către angajator in acel cont,iar banii ii puteam retrage de la orice bancomat din
localitatea unde lucram.

Am fost sunata de cei de la filiala Giesen..pentru a trimite o adresa unde sa imi trimita corespondenta..Am trimis adresa de Romania..Eu in Germania lucrez la
ingrijire persoane vârstnice,si mereu ne schimbam la alta adresa..Problema este căci mi s au virat bani in cont…Eu pot accesa contul..pentru a vedea sumele pe care le am..Dar am incercat la un bancomat sa retrag niste bani..si mi a apărut „in acest moment nu se
pot face retrageri din acest cont”.

Am mers la sucursala Sparkasse din acest land..Mi au spus sa sun la banca care mi a emis cardul (contul) adică in Gießen land Hessen..Am sunat acolo si tot mi au spus ca ma
vor pune in legătură cu un angajat al bancii si nimic..Ce pot face in acest caz? Poate fii blocat contul ?Mentionez nu am credite sau datorii.. va mulțumesc frumos”

Postat in data: 07 oct., 2023

Alocatia copilului din Germania mi-a fost blocata in contul Sparkasse. Cum pot recupera banii?
sparkasse cont banca

Buna ziua ,soțul a lucrat doi ani în Germania și am băgat dosar de alocație , ne-a fost aprobat dar după ce banii au intrat contul a fost blocat. Contul este la sparkasse, mai avem vreo șansă să recuperăm acei bani? banii au intrat în 2021 in octombrie iar la începutul anului 2022 a fost blocat

Postat in data: 07 apr., 2022