sparkasse cont banca

Buna ziua ,soțul a lucrat doi ani în Germania și am băgat dosar de alocație , ne-a fost aprobat dar după ce banii au intrat contul a fost blocat. Contul este la sparkasse, mai avem vreo șansă să recuperăm acei bani? banii au intrat în 2021 in octombrie iar la începutul anului 2022 a fost blocat

Nu este normal ca banca germana Sparkasse sa va blocheze contul in care ati primit alocatia copilului.

Pentru rezolvarea problemei, trebuie sa faceti o reclamatie la banca germana Sparkasse, in care sa solicitati deblocarea contului.

Reclamatia la Sparkasse o puteti trimite prin e-mail, la adresa social@sparkasse.de sau pe pagina Facebook a bancii, la acest link.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti nevoie de ajutor pentru rezolvarea problemei.

4 raspunsuri la “Alocatia copilului din Germania mi-a fost blocata in contul Sparkasse. Cum pot recupera banii?

1. kla

Va mulțumesc pentru răspuns dar avem o problema nu știu să fac reclamația deoarece nu știu limba germana

1. Vasile Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Faceti reclamatia catre Sparkassen in limba romana, eventual traduceti-o cu ajutorul translate.google.com.

Nu uitati sa puneti in reclamatie si datele dumneavoastra personale si cele de contact.

Reveniti va rog la mine cu raspunsul la reclamatia de la banca germana Sparkassen sau daca nu primiti raspuns.

+ 8 = 11