Etichete: reclamatie transfer bancar

Ce pot face daca nu mi-au intrat banii transferati de la Revolut la Raiffeisen?

„Mi-am transferat de pe Revolut o suma de bani pe cardul Raiffeisen pe data de 16.12. 2023 și nu mi-au intrat banii nici pana în ziua de azi..ce pot face ?”

Postat in data: 02 ian., 2024

Cand voi primi banii printr-un transfer de urgenta de la BT?
banca-transilvania-transfer

„Daca am primit astazi un transfer de la bt la ora 14 30 , iar acesta a platit taxa de urgenta, cand voi primii banii ? Mentionez ca este o suma sub 1000 lei.”

Postat in data: 16 dec., 2023

Se pot trimite lei intr-un cont de euro?

„Buna ziua ,as dorii sa ma ajutati cu urmatoarea problema.Acum aproape o luna cumnata mea mi a trimis din elvetia suma de 4000 ron.Precizez ca au fost trimisi in contul meu de euro pe care il detin la raiffeisen bank.Doar ca suma a fost trimisa in lei in contul de euro.Banii nu au ajuns nici la mine ca beneficiar si nici nu s au intors inapoi in contul persoanei care ia trimis.Multumesc.”

Postat in data: 04 dec., 2023

Banii transferati nu au ajuns la banca beneficiarului. Ce pot sa fac?

„In urma cu trei saptamani mi-au fost trimisi niste bani in euro intr-un cont la o banca din Romania, dar nici acum n-au ajuns. Cum aflu daca au fost trimisi sau nu banii? Cat dureaza un transfer in euro?”

Postat in data: 24 oct., 2023

La un transfer international nu se stie locatia banilor. Ce pot sa fac?

Sunt client Libra Bank si am facut un transfer international din contul meu personal de euro cu bani obtinuti din vanzarea apartamentului meu, bani virati tot in LibraBank pentru achizitionarea unui apartament.
A doua zi mi s-au cerut documente justificative referitoare la provenienta banilor, pe care le-am trimis, si ulterior am primit si op-ul.
Am fost informati de catre banca ca au rejectat acest transfer pe motivul ca mesajul Swift trimis de banca intermediara Libra a fost incomplet, a lipsit field 53A/54A(field in care se mentioneaza ca transferul a fost facut cu ajutorul bancii intermediare si ei nu l-au inclus in mesajul Swift).

Le-am transmis acest lucru celor de la Libra Bank foarte amanuntit prin email, greseala fiind a lor, si tot ceea ce mi se aduce la cunostinta este faptul ca ei nu stiu unde se afla banii si ca nu pot lua legatura cu banca intermitenta. Am pornit si o investigatie in acest caz pentru care am platit 25 euro la ei tot pentru greseala lor, si astazi este
deja a 10-a zi lucratoare in care Libra Bank nu imi ofera nici o informatie referitor la locatia banilor/stadiul transferului.

Toata aceasta intarziere ma face sa pierd bani, sa intarzii aici cu plata pentru apartament si de asemenea imi cauzeaza probleme de sanatate.

Totodata mentionez ca transferul a fost realizat prin Wire si a avut la baza mesajul swift.
Va multumesc si doresc mult sa ma ajutati.

Postat in data: 17 iul., 2023

Cand intra banii cu un transfer instant in lei Banca Transilvania – Revolut, sambata?

„Bună ziua dacă transfer de la Banca Transilvania pe revolut instant în cât timp întra dacă este făcut transferul în lei dacă este sanbata!”

Postat in data: 16 iul., 2023

Cat dureaza un transfer de la Banca Transilvania in contul Monese?
plata neo bt monese

„Am si eu o problema cu banca Transilvania. O clienta mia trimis suma de 480 lei în data de 5.03.2023.eu având cont moness la Libra back normal. Trebuia sa între instant dacă nu cel. Târziu luni. Dar nici în prezent nu au ajuns bănuții. Doamna mia trimis din aplicația neobt. Am. Dovade plății de la ea. A fost la banca și a zis ca nu exista asa CV ca și cum as fi scos eu banii și nu recunosmeu pot dovedi cu nu am nici o întrare de la dansa. Am sesizat și banca mea sa vedem. Ce sar fi putut întâmpla.?”

Postat in data: 09 mart., 2023