Ce pot face daca nu mi-au intrat banii transferati de la Revolut la Raiffeisen?

„Mi-am transferat de pe Revolut o suma de bani pe cardul Raiffeisen pe data de 16.12. 2023 și nu mi-au intrat banii nici pana în ziua de azi..ce pot face ?”

Exista trei situatii in care banii transferati din aplicatia Revolut nu au intrat in contul Raiffeisen:

1. Din cauza unei erori de procesare a transferului, cauzata de introducerea unor date gresite, precum numarul contului;
  2. Din cauza unei probleme cu contul dumneavoastra la Raiffeisen, precum situatia in care acesta este blocat sau poprit;
  3. Din cauza unei posibile investigatii privind spalarea banilor murdari, confom procedurilor impuse de legislatie.

Pentru a afla care este cauza problemei cu transferul, va trebui mai intai sa va asigurati ca plata a fost facuta corect din aplicatia Revolut, mai exact daca banii au plecat din contul respectiv, iar ulterior sa verificati la Raiffeisen daca nu exista o problema cu contul dumneavoastra.

Va rog sa reveniti cu raspunsurile primite de la cele doua banci, Revolut si Raiffeisen, pentru a va ajuta sa rezolvati problema transferului.

7 raspunsuri la “Ce pot face daca nu mi-au intrat banii transferati de la Revolut la Raiffeisen?

1. t

Bună ziua, datele le-am introdus corect. Cei de la Revolut mi-au spus ca transferul a fost finalizat din partea lor, sa intreb la banca m-au îndrumat. Contul si cardul Raiffeisen sunt ok, nu am vreo problema cu ele, intrandu-mi și salariul fără nici o problema.

In acest caz, trebuie sa intrebati si la Raiffeisen.

Cele doua banci trebuie sa depisteze problema si sa o rezolve.

In mod normal, Revolut ar fi trebuit sa primeasca un mesaj de la procesatorul de plati, in cazul in care a fost vreo problema cu transferul.

1. t

Cei de la Revolut a trimis către banca o adresa dar încă nu am primit nimic de la ei precum ca le-a răspuns banca .

1. t

Cu siguranță voi întreba, dar ce poate fi de nu am primit banii? Ca datele sunt corecte pe care le-am introdus totuși au trecut 2 săptămâni de la transfer.

Uneori banii sunt blocati de banca din diverse motive, precum investigatii privind sursa acestora, conform legii privind prevenirea spalarii banilor si terorismului.

De aceea cele doua banci, in principal Revolut, de la care ati trimis banii, ar fi trebuit sa va informeze de ce banii nu au ajuns inca la Raiffeisen.

1. t

Probabil așteaptă și eu un răspuns din partea lor,dar răspuns care durează ceva..măcar sa-mi recuperez banii ca în contul revolut nu ii mai am și nici în contul raiffeisen nu au apărut

× 1 = 6