Etichete: recuperare bani

Banca mi-a virat tot salariul catre executorul judecatoresc. Cum pot recupera banii?

Luna trecuta mi-a fost virat intreg salariul (in 2 transe – pe 16 si pe 18) catre executorul judecatoresc. Mentionez ca nu am fost anuntat de catre niciun reprezentant al bancii la care am deschis acest cont. Cum pot sa reintru in posesia sumei cuvenite?

Postat in data: 09 iun., 2016

Cat este onorariul executorului judecatoresc pentru recuperarea unei sume de bani?
tarife-onorarii-minime-maxime-executori-judecatoresti

Impreuna cu mama am castigat un proces din care rezulta primirea sumei de bani de 34.808 lei. Cat este onorariul executorului pentru recuperarea sumei? Cine plateste taxele executoresti daca ajungem la o intelegere?

Postat in data: 01 oct., 2015

Raiffeisen Bank mi-a oprit la o poprire mai mult decat ar fi trebuit, 1/3 din salariu. Pot recupera suma?

Va scriu in speranta ca ma puteti ajuta/sfatui in vederea solutionarii problemei mele legate de poprirea infiintata in luna Iunie 2015.
In luna aceea s-a oprit o suma mai mare decat ar fi trebuit, mai mult de jumatate de salariu. Mentionez ca este vorba numai despre o poprire si ar fi trebuit aplicat 1/3 din suma virata. Am facut o sesizare catre Raiffeisen (unde am contul deschis pentru virarea salariului), apoi am cerut executorului sa-mi vireze in cont diferenta de suma, insa nu am primit raspuns. Va rog sa imi spuneti daca exista o cale de a recupera suma aceasta de bani.

Postat in data: 11 aug., 2015