Etichete: restanta Ferratum

Ferratum m-a supraindatorat si nu vrea sa-mi restructureze creditul! Ce pot sa fac?
ferratum linie de credit

„Acum doi ani am facut un credit la Ferratum bank .Acest credit a fost facut oarecun ilegal printr un broker .Am avut in acea perioada niste probleme cu copilul si imi trebuia 3000 de lei dar acest broker mi a spus ca el poate obtine 15 000 de lei de la Feratum .

I am spus ca este imposibil ca depasesc cu mult gradul de indatorare (eu la vremea aceea mai aveam o rata de 1300 de lei si un salariu de 2700 de lei net )ca nu as putea plati rata de 1671 ,dar el mi a spus ca dupa o luna o sa il refinantam pe 5 ani cu o rata mica Am acceptat pentru ca nu stiu cu cine a vorbit acolo pentru ca in 5 minute creditul era acordat eu doar completand un formular on line .

Dupa o luna cand i am zis sa facem refinantare mi a spus ca cei de la Ferratum nu mai fac refinantari si asa am ranas cu o rata f mare pentru capacitatile mele de plata (de aici am spus ca a fost acordat ilegal si nu s a respectat nornele BNR cu privire la gradul de indatorare )

Am reusit cu mare dificultate sa platesc 10 rate din 16 cat era in total la acest credit dupa care am avut niste problene de sanatate si eu si copilul .

Am incercat sa obtin de la cei de la Ferratun o reesalonare dar mi au spus ca nu se poate .Am fost plecat din tara cand am revenit am luat legatura telefonic cu creditorul si mi au spus ca acest credit nu maj este la ei ci la CreditExpress.”

Postat in data: 24 mart., 2024

Daca am o problema cu Ferratum, cum ii pot contacta?
ferratum reclamatie

Daca ai o problema cu acest fost IFN cum îi poți contacta? Doar prin email și cu răspuns într-o săptămână?

Postat in data: 02 feb., 2022