Daca am o problema cu Ferratum, cum ii pot contacta?

ferratum reclamatie

Daca ai o problema cu acest fost IFN cum îi poți contacta? Doar prin email și cu răspuns într-o săptămână?

Intr-adevar, sunt greu de gasit datele de contact esentiale ale Ferratum, precum numar de telefon si adresa de email pe site-ul sau, Ferratumbank.ro.

La pagina Contact exista insa cateva linkuri la Asistenta clienti – Gaseste date de contact in functie de categorie, iar la categoria Probleme in rambursarea creditului este afisat acest text:

„Scadenta creditului depasita, cum pot obtine o amanare la plata ratei sau a creditului?
Pentru stabilirea unui angajament de plata, echipa de Colectare poate fi contactata la numarul +40310052058 , de Luni pana Vineri, intre orele 09:00 – 13:00 sau pe e-mail la adresa: restante@ferratumbank.ro.”

Pe site-ul Ferratumbank.ro, pe prima pagina, nu exista vreo referire cu privire la reclamatii. Doar la o cautare pe site am gasit o pagina privind procedura de raspuns la reclamatii, dar fara date de contact (vezi foto).

Iata textul din aceasta pagina:

„Unde pot depune o reclamatie?
In cazul in care aveti plangeri, aveti dreptul sa le depuneti direct la Ferratum, utilizand datele de contact furnizate in Contractul de credit sau pe site-ul web.
Reclamatiile se soluționeaza prin negocieri.
Veti depune reclamatia in scris (inclusiv e-mail).”

Asadar, puteti suna la Ferratum la telefonul +40310052058 , de Luni pana Vineri, intre orele 09:00 – 13:00, sau le puteti trimite un e-mail la adresa: restante@ferratumbank.ro.

Daca doriti sa faceti o reclamatie la Ferratum, folositi aceleasi date de contact, pentru ca nu am gasit altele.

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema cu Ferratum.

9 − = 7