Etichete: Rominvest

Am fost inselat cu investitiile prin Rominvest. Pot sa recuperez banii?
rominvest platforma investitii inselatorie

„De anul trecut mi-am propus sa fac niste investitii in pietele de capital si asteptam sa se fructifice o oportunitate pe o activa a companiei NVIDIA, am mai incercat singur sa fac astfel de investitii la bursa si nu a iesit prea bine asa ca am vrut sa caut pe cineva cu expertiza necesara ca sa ma poata ajuta,

am dat de niste indivizi din Bucuresti care activeaza sub numele firmei de RomInvest, acesti indivizi m-au sunat zilnic timp de primele 2 luni de zile din februarie si am vrut sa imi diversific portofoliul cu investitii in pietele de capital (stock-uri) si cryptomonede (bitcoin) si inca o pozitie in asteptare pentru lansarea firmei lui Elon Musk (NEURALINK), pozitia de NVIDIA s-a realizat cum am si preconizat ca se va intampla si eram incantat ca se apropie de sumele asteptate, dar acesti indivizi nu mai vor sa dea banii si nu mai raspund nici la telefon nici la mesaje,

asa-zisul broker de investitii care s-a prezentat sub numele de „ROBERT ABRAM” inca este activ pe numarul de telefon de pe Whatsapp si da tepe in continuare, doar da seen la mesaje, cam atat.

la cum se comporta acesti oameni si sfideaza toate legile si persoanele pe care le intalnesc tind sa cred ca ei sunt de parere ca poate sa-si bata joc de intregul sistem roman de justitie, nu le este frica de nimic si de nimeni.

paguba initiala investitii: Pozitia 1: NVIDIA – 10000Euro (10 mii) Pozitia 2: NEURALINK – 3000Euro (3 mii) Pozitia 3: Bitcoin Halving – 7500 Euro (7.5 mii) din pozitia de NVIDIA s-au generat 48712.21$ din pozitia de NEURALINK din alte tranzactii mai mici s-au generat 5057$ din pozitia de Bitcoin Halving

m-au manipulat in alta masura cu buletine false si alte promisiuni cu un transfer de 38000 de euro catre alte persoane pentru a face niste tranzactii de tip „peer-to-peer” P2P Trading si povestea este in felul urmator:

la un moment dat au generat din 7500 euro suma de 17700 $, apoi au fortat piata ca sa pice pozitia intentionat cu un swap (au schimbat o moneda cu alta) si m-au invinovatit pe mine ca as fi „umblat” la pozitie sa inchid eu manual, dupa care au zis ca sa nu-mi fac griji ca ei au firma de asigurari pentru „greseli interne” ale companiei facute de „colegii care au pus un numar prea mare de unitati” si apoi intr-o zi au venit la mine cu un apel precizand faptul ca din banii din asigurare au facut 38000 euro si ca sa continuam ca sa ne atingem target-ul printr-un P2P Trading.

De precizat: 1. nu am vazut niciun ban de la ei, transferurile de pe platforma nu functioneaza iar ei nu mai raspund. 2. oamenii isi ascund identitatea, folosesc ori nume false ori buletine false ori ce or folosi ei. 3. abuz de incredere 4. furt de date personale la adresa mea (datele de buletin)

Pagube produse: 1. suma initiala de 20500 euro 2. contul meu de ING este blocat in continuare, am avut si contul de revolut blocat in urma acelor transferuri in care am fost manipulat sa cred ca sunt pe bune, dar mi-a trimis de la presupusul celalalt investitor de la care am primit si buletinul cateva extrase de cont de transfer cu parte din sume si mi-au deblocat revolut-ul.

3. pagube din investitii (le-as fi facut si eu daca as fi avut mai multa incredere in mine si putin mai mult timp liber, agitatia de la lucru, si toate celelalte adunate in aceeasi luna). 4. increderea mea in institutii si in internet si in tot ce inseamna „site-uri oficiale”

Pagube investitii: anul acesta mi-am propus ca datorita impulsului de pe piatele de capital sa fac suma de 100 mii euro, pana acum cu datele pe care le am si exact ce le-am zis si lor prin conversatii cand sa opreasca si cand sa porneasca pozitiile eram cu ei in mana.

Pagube actuale investitii: Pozitia de NVIDIA: 48712.21$ Pozitia de NEURALINK: 5057$ Pozitia de Bitcoin Halving: intre 17700$ – 38000$ Totalul fiind intre: 71469.21$ – 91769.21$ am documentat site-urile folosite, persoanele cu care am intrat in contact, transferuri, tot. pentru mai multe detalii va rog sa ma contactati.

DE PRECIZAT: n-am primit raspuns nici de la banci nici de la Politie in urma petitiilor dar in schimb am trecut pe la CEC Bank in drumul meu spre plata unor impozite si le-am explicat situatia iar acestia au verificat pe baza actului meu de identitate (buletin) datele de tranzactie din sistemul lor si au blocat un cont bancar ca mai apoi sa fiu contactat ziua urmatoare pe facebook de un individ cu cont fals pe care a urcat niste poze de pe internet si se prefacea ca este victima unui furt de identitate si ca cineva da tepe la oameni folosind numele lui (numele fals de Dragos Alexandru Ionescu), acest individ este acel „Alex de la financiar” care ma apelase telefonic pentru ofertele de investitii in colaborare cu broker-ul „Robert Abram”, au un tupeu monstru acesti oameni.”

Postat in data: 24 iun., 2024

Am luat teapa prin Rominvest. Am vreo sansa sa recuperez investitia?
rominvest teapa investitie

„Fiul meu a luat teapa prin rominvest.Are vreo șansă să-și recupereze măcar o parte din investiția inițială?
Mulțumesc.”

Postat in data: 09 iun., 2024

Platforma de investitii Rominvest este o teapa?
rominvest platforma investitii inselatorie

„Am fost fraudat bancar de 25000lei acum îmi cer cei de la rominvest 3000 lei sa mi retrag banii după coinbase. Am acolo 6440usdt. Nu știu mai multe, dar suna a teapa.”

Postat in data: 19 mart., 2024

Cum pot recupera banii investiti in actiuni pe platforma Rominvest?
rominvest platforma investitii inselatorie

„Bună ziua,va rog mult sa îmi spuneți cum fac ca să pot recupera banii investiți pe platforma Rom Invest market ,,aceeași metoda cu sa investim tot mai mult ca merge bine pe Nvda ba pe s&p500,,am ajuns la suma de 19 mii euro plus rofitul și asa zis bonusul companiei în 2 luni sau făcut 31000USD ,apoi ne.au pus sa facem retragerea prin Coinbase ,,i.au blocat au cerut acel procent de 40% ptr deblocare în 24 ore sigur am crezut și am mai adaugat15000 USD,,și acum suntem sunati ca ne ajuta sa ii retragă,dar nu ne vor da banii noștri,ci ai companiei înapoi pe platforma de investiții,, ce sa facem??am făcut petiție on.line la politie și ASF…dar nici un răspuns!”

Postat in data: 25 feb., 2024