Etichete: scap

Cum scap de telefoanele celor care m-au inselat cu criptomonede?

„As vrea sa va fac o întrebare cu privire la comentariile văzute pe net despre merricksinvest.cc care m au înșelat și pe mine cu 3250€ . Sa întâmplat acum un an mai exact pe 02/08/2022 când m am înregistrat cu acei 250€ .

Nu am depus plângere , am crezut ca prostia se plătește , nu vreau sa recuperez bani problema mea este alta , acum ceva timp am primit un mail de la un inspector financiar care in explica ca s au făcut tranzacții pe numele meu și sa ii contactez pe Whatapp .

Problema este ca de un an de zile , de la aceasta prostie , primesc o mulțime de telefoane și numere ascunse care tot încearcă sa mai scoată ceva , de câteva luni nu mai răspund la nici un număr pe care nu îl cunosc , întrebarea mea este următoare dacă ignor cum am făcut și pana acum pot sa facă ceva in numele meu??? Este adevărat mailul primit? Sa fac totuși o plângere la Politie ??? Multumesc mult , o zi buna ca doresc”

Postat in data: 26 sept., 2023

Cum scap de creditele de la IFN-uri? Nu vor sa mi le restructureze și nu pot face nici refinanțare!
reclamație hora credit

„Va rog să-mi dați un sfat: am mai multe credite la IFN-uri și nu mai pot plăti, din cauza dobânzilor prea mare. De exemplu, de la Hora Credit am luat 1.500 de lei și am de plata 10.300 de lei după 12 luni, în rate la doua săptămâni și cu dobânda zilnică.

Am vorbit cu cei de la Hora Credit și le-a spus să-mi restructureze creditul, dar au spus ca așa ceva nu e posibil. Am încercat sa restructurez la bănci aceste credite de la IFN-uri, dar nu mă încadrez, din cauza scorului Tico mic, nu am întârzieri. Ce aș putea face sa scap de creditele de la IFN-uri?”

Postat in data: 04 iul., 2022

Cum pot sa scap de poprire si de taxele executorului?

Buna ziua! As dori și eu dacă se poate să mă ajutați cu un raspuns la o întrebare.

Am mai multe credite bancare si mi s-au pus poprire pe salariu, as dori sa stiu dacă există vreo rezolvare pentru a putea plăti eu ratele. De exemplu, daca mi se opreste 50% din salariul mediu pe economie, sa pot plati eu lunar aceasta suma impărțind la cite credite am? Să nu mi se mai retina din salar, plus ca peste 10000 de lei sunt taxele la toate executarile care le am, o suma foarte imensa de mare pt mine. Va multumesc

Postat in data: 03 oct., 2020