Etichete: stergere bc

In cat timp se actualizeaza Biroul de Credit, pentru o refinantare?
oney bank reclamatie

„Bună ziua!

În cat timp biroul de credit se actualizează ?
Am credit finalizat prin Oney și doresc o refinanțare la o instituție financiară dar mi se vede creditul achitat.

Mulțumesc !”

Postat in data: 14 iul., 2024

Cum pot face stergerea din Biroul de Credit, daca Raiffeisen nu m-a notificat?
stergere biroul de credit raiffeisen

„Am la Raiffeisen un card de cumpărături. Am avut o perioada fara loc de munca si nu am putut achita rata sau dobanda cardului. M-au bagat in bc cu bulina 2.

Dupa multe mailuri si întrebări dc m-au raporta si dc nu m-au anunțat inainte imi primit o notificare prin care ei spun ca au trims notificare prin posta. Dar si eu am la mana ca la op din apropierea mea nu a ajuns nici un plic de la Raiffeisen.

Si Raiffeisen nu vor sa ma stearga pe motiv ca ei au trimis notificare si ca nu stiu dc nu a ajuns la mine. Ce pot face in acceasta situatie?”

Postat in data: 10 mai, 2024

Hora Credit nu vrea sa ma stearga din Biroul de Credit. Ce pot sa fac?
buline biroul de credit

Va scriu ca un SOS
Am avut credite la hora credit am fost raportat la Biroul de Credit in anul 2022 si in 2023, fara nici o inregistrare sau posta, email.

Am trimis la Hora credit cerere cu art din Regulament UE si lege pt stergere din BC si au zis ca am intarziat mult pana am inchis creditul si nu vor sa stearga datele negative!!!!

Ce pot face va rog?
MULTUMESC MULT!”

Postat in data: 21 apr., 2024

Cum fac cerere de stergere din Biroul de Credit pentru Icredit si Hora Credit?
Icredit credit reclamatie

Buna ziua , as avea si eu nevoie de 2 cereri de stergere BC pentru Icredit ( Achitat prin propire ) si Hora Credit ( Achitat integral ) , doresc sa fac cerere prin intermediul contului din BC . va multumesc anticipat !

Postat in data: 09 iul., 2022