Cum recuperez parola la aplicatia CEC Bank Mobile Banking?

cec-bank-mobile-banking

AM PE TELEFON APLICATIA CEC BANK.Tastez codul PIN,SI MA INTREABA DACA AM UITAT COD PIN.AJUTATI-MA SA RECUPEREZ COD PIN PE ACEASTA APLICATIE. MULTUMESC.TELEFONIC NU PRIMESC LEGATURA CU VREUN OPERATOR!

Iata informatiile publicate de CEC Bank cu privire la situatia in care uitati parola aplicatiei Mobile Banking:

„Dacă introduci greșit codul PIN, de trei ori consecutiv, accesul la aplicație va fi blocat.

Pentru reluarea procesului de activare, actualizează aplicația din Magazin Play (Android)/ App Store (iOS) și apoi:

• Dacă deții un card CEC Bank, poți solicita regenerarea codurilor direct din Mobile Banking:

Pasul 1: Accesează butonul „Personalizează cu un nou cod” apoi „Solicită un nou cod de activare”

Pasul 2: Introdu primele 6 cifre, apoi ultimele 4 cifre din seria cardului activ, CNP-ul și numărul de telefon pe care ai activată aplicația de Mobile Banking

Pasul 3: Apasă „OK„ și apoi introdu în primul ecran codul de activare primit prin SMS

sau

Sună-ne la  021.202.50.50  sau vino în orice agentie CEC Bank (vezi aici lista unităților) și-ți vom retrimite codul pe SMS.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti nevoie de ajutor pentru rezolvarea problemei cu aplicatia CEC Bank Mobile Banking.

Vasile Pop-Coman

× 8 = 16