Pot sa platesc ratele la creditul Santander din Romania?

credit santander germania

Am și eu o întrebare.Am cumpărat o mașină din Germania printr-un credit la banca santander și as vrea sa plec acasă în România. Și întrebarea mea este pot sa plătesc ratele la banca și din România. Va multumesc

Sigur ca puteti plati din Romania ratele la creditul de la banca Santander, printr-un transfer interbancar, din contul dumneavoastra de la o banca din Romania.

Tot ce trebuie sa faceti este sa aveti un cont si aplicatia de mobile/internet banking a bancii din Romania, precum si contul Santander in care trebuie sa virati banii pentru rata.

Nu este obligatoriu sa aveti un cont in euro, puteti plati rata in euro si din contul in lei, conversia valutara facandu-se automat de catre banca.

Trebuie sa aveti grija ca transferul sa fie unul de tip SEPA, conform regulilor europene, astfel incat banii sa ajunga in cel mult doua zile in contul aferent ratelor la credit, pentru a nu intarzia plata.

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme cu rata la creditul Santander.

2 raspunsuri la “Pot sa platesc ratele la creditul Santander din Romania?

1. lu

Mai am o întrebare trebuie sa ma duc la banca santander sa anut ca voi plăti din România. Va multumesc

1. Vasile Pop Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Nu e nevoie sa mergeti la banca sa anuntati ca veti plati din Romania. Practic puteti plati de oriunde.

Va mai dau un sfat: faceti-va si aplicatia de mobile banking a Santander, pentru a verifica situatia creditului si cand intra rata in cont.

7 − 2 =