Nu pot repara o masina in leasing de la Unicredit: service-ul si Omniasig dau vina unul pe altul. Ce pot sa fac?

Buna ziua, am facut un leasing pt.o masina la Unicredit, pana sa ajung sa o inscriu am avut un accident eu nefiind vinovat, mentionez ca Unicredit a facut la masina si RCA si Casco la Omniasig.

Pur si simplu ma da de colo colo si nu stiu ce sa fac. La service autorizat spune ca nu are accept de la Omniasig, Omniasig spune ca nu a importat polita, Unicredit nu stie nimic.

Nu stiu exact daca am pus intrebarea unde trebuia si daca ma puteti ajuta cu vreun sfat. Va multumesc.

Dat fiind ca masina este in leasing, asadar proprietarul este Unicredit, aceasta este cea care trebuie sa rezolve problema cu reparatia.

Este posibil ca vina pentru intarziere sa fie si a Omniasig, dat fiind ca, din ce v-au spus cei din service, firma de asigurari nu a acceptat plata reparatiei, probabil nefiind de acord cu pretul.

Este vorba de vesnica disputa intre service-uri si firmele de asigurari, cu privire la plata reparatiilor.

De aceea, sfatul meu este sa faceti cate o reclamatie, in scris sau prin e-mail, atat la Unicredit, cat si la Omniasig, in care sa va plangeti de intarzierea reparatiei.

Asteptati raspunsurile de la Unicredit si Omniasig, dupa care reveniti la mine, pentru a va ajuta sa rezolvati problema.

1 × 3 =