Platforma Trade To Win de pe Telegram este reala?

platforma TradeToWinFX telegram

„Buna asi dori sa ma informez cu privire la o platforma de pe telegram TradeToWinFX am investit o suma dupa care tot imi cere sa depun pentru taxa de conversie Am mai platit odata aceasta taxa si acum imi mai cere odata”

Aceasta platforma, Tradetowinfx (foto), de pe aplicatia Telegram, nu este reala, este o inselatorie menita sa va fure banii, cu promisiunea ca veti primi castiguri mari.

Una dintre strategiile de a va fura banii este solicitarea unor taxe, precum cele de conversie (schimb valutar) sau de retragere a banilor.

Orice astfel de platforma necunoscuta reprezinta un risc mare de frauda, mai ales daca sunt promovate de persoane necunoscute, pe Telegram.

Pentru a va recupera banii trimisi acestor hoti, raportati aceasta inselaciune la Politie, completand formularul online de la acest link: https://www.politiaromana.ro/ro/petitii-online.

De asemenea, faceti o reclamatie la banca (refuz de plata) prin care ati trimis banii persoanelor care v-au spus ca reprezinta asa-zisa platforma de investitii in bitcoin si alte criptomonede Trade to win fx.

7 raspunsuri la “Platforma Trade To Win de pe Telegram este reala?

1. t

Marius Mihaela @mariusmihaelafx tot ce doresc este sa ma conving daca aceasta platforma este reala Pentru ca mai am o plata de facut si nu stiu ce sa fac Mai multe persoane miau spus ca e reala si plateste Da am vazut foarte multe tepe si sunt indecisa Multumesc de intelegere

1. t

Da o sa pot sa ii recupar ,tot imi spune ca e ultima plata ,si ce am mai vazut foarte multi investesc si retrag Am reusit sa vorbesc cu catva si au spus ca e de incredere

2 + 6 =