Etichete: broker

Un broker de la Ufina mi-a furat banii din cont cu aplicatia Anydesk. Mai am vreo sansa sa-i recuperez?
anydesk frauda

„Bună seara…aceeași înșelătorie am pățit și eu…unui broker Ufina i-am dat acces la telefon prin aplicatia anydesk si mai mult …..mi-au transferat din BT pay si creditul meu de nevoi personale ce mi-a fost aprobat de la banca de 10 mii de euro ce urma sa platesc sa iau un teren..bineinteles ca am fost la politie…suma investita asta e dacă o pierd..mi-am asumat…..dar mi-au furat banii mei din cont prin transfer în alt cont de BT asta e prea mult. Oare mai am vreo șansă să îi recuperez? Ar ajuta un avocat?”

Postat in data: 19 ian., 2024

Am luat teapa cu tranzactii forex in contul de broker orion-innovationmarkets. Pot sa-mi recuperez banii?

„Buna ziua dl.Vasile Coman ,am primit o teapa cu gesteonatea contului pentru tranzacti forex ,am inntrodus 6k eur convertiti in btc si am trimis la adresa care o aveam in contul de broker https://orion-innovationmarkets.online/signin ,si acum imi cere 1500 eu pentru finalizarea tranzactiei ,ce spuneti se mai pot recupera bani ?Multumesc !”

Postat in data: 25 aug., 2023

Cum pot afla daca mi-am luat teapa pe moonpay cu un broker de crypto?
moonpay teapa

„Cum pot lăsa capturi de ecran sa întreb dacă mi am luat sau nu teapa pe moonpay cu un broker de crypto?”

Postat in data: 24 aug., 2023

Am tranzactionat bitcoin pe platforma invest-revolut cu un asa-zis broker, pana cand mi-a zis ca banii sunt blocati in blockchain. Cum pot sa recuperez banii?
invest-revolut teapa bitcoin

Buna ziua! Am si eu o problema: am tranzactionat pe o platforma invest-revolut cu un asa zis broker, transferurile le faceam prin binance pana la un moment dat cand mi-a spus ca suma este blocata pe blochain.

M-a contactat alta persoana care a spus ca este de la blochain si pt. a-mi debloca suma tb sa mai depun, sa mai depun…

Am trimis mesaj celor de la Binance si au zis ca pare a fi o înselaciune.                Va rog, sa ma ajutati cu pasii care ar tb sa îi urmez pt a-mi recupera suma depusa.
Multumesc!

Postat in data: 02 dec., 2022

Am fost pacalit de un broker sa cumpar bitcoin, iar acum nu mai raspunde. Cum pot recupera banii?
cumparare bitcoin moonpay

Am vost păcălit de un broker care după ce am plătit tot ce mia cerut nu miam mai raspuns am vasut ca dumneavoastră sunteți familiarizat cu astfel de cazuri și sper sa ma puteți ajuta și pe mine sa îmi pot recupera bani.

Am plătit prin mompay pentru contul meu https://merricksinvest.cc acolo aveam 3738 de dorari si casa ai redrac mia zis ca drepuie sa plătesc 15 la 100 din suma 3400 de lei am plătit și misa spus ca adoua zi imi intra bani în cont și au trecut o luna și nu miau mai intrat bani în cont.

Postat in data: 27 nov., 2022

Care sunt consecintele daca nu am platit de 2 luni banca?

Am facut un credit de nevoi personale in valoare de 20.000de lei, mai exact in anul 2018 pe 22 august(BCR).

Am platit pana in luna august-septembrie 2019,dar m-am lasat pacalita de o refinantare printr-un broker bancar si am ajuns in
imposibilitatea de plata a unor 2 banci mai exact BCR cel facut personal, dar si BRD cel facut oarecum personal, acesta fiind cel facut cu broker.

As dori sa stiu care sunt consecintele la care ma supun pentru faptul ca nu am platit de 2 luni banca BCR si niciodata banca
BRD.

Postat in data: 15 dec., 2019

Am certificate Bere Rahova si as vrea sa le vand. Stiti vreun broker de incredere?

Am certificate bere rahova…as vrea sa le vand. Stiti vreun broker de incredere interesat de aceste certificate?

Postat in data: 11 aug., 2016