Etichete: cerere amanare rate

Cum pot depune online o cerere pentru amanarea ratelor la BRD?
reclamatie brd

„Buna ziua. Îmi doresc să fac o amânare de rate pentru un credit de nevoi personale pentru 2 luni de la BRD și nu știu procedura online pentru a depune o cerere.”

Postat in data: 17 ian., 2024

Banca mi-a respins fara motiv cererea de amanare a ratei! Ce pot sa fac?

Buna ziua ,in urma solicitarii unei amanari a ratelor cf OG 90/2022 la Garanti Bank ,aceasta mi-a fost respinsa fara nici un motiv real, cu un raspuns tipic politicianist ca nu ma incadrez ,fara ca sa specifice clar „de ce” sau care sunt criteriile.

In cei 13 ani de platit rate la aceasta banca nu am avut 1 zi de intarziere … Am trimis o cerere in care sa mi se explice clar motivul pentru care a refuzat cererea de
amanare a ratelor, conform OUG 90/2022. Este bine cum am procedat, mai trebuie sa fac si altceva?

Multumesc frumos

Ganduri bune

Postat in data: 17 aug., 2022

Trebuie sa redepun cererea de amanare a ratelor, dupa publicarea normelor de aplicare a OUG 90/2022?

Am depus cererea de amanare rate, dupa publicarea OUG 90/2022, mai exact in data de 4 iulie 2022.
Este nevoie sa o redepun dupa publicarea normelor de aplicare a OUG 90/2022 sau ramane valabila cererea depusa initial?

Postat in data: 30 iul., 2022

OUG 90/2022 privind amanarea ratelor la credite

OUG 90/2022 privind amanarea ratelor la credite

Postat in data: 07 iul., 2022

Cum se procedeaza pentru amanarea ratelor la OTP Bank?
OTP Bank refinantare credit

Vreau sa amîn ratele pentru o perioadă de 6 luni conform ordonantei guvernului deoarece scumpirile ce au fost mi-au afectat bugetul si nu pot plăti totul la timp Va rog astept un raspuns cum se procedează online sa fac cerere.

Postat in data: 06 iul., 2022