Etichete: dobanda ifn

Un IFN are dreptul sa puna o dobanda de 160%?

B”una ziua!
Ma ajutati cu un raspuns ,daca un IFN are dreptul sa puna o dobinda de 160% ,am luat un crdit online in 28.08.2023 in val de 2800 ron iar azi 25.09.2023 am de plata 4500 ron ? Multumesc „

Postat in data: 25 sept., 2023

Ce fac daca nu pot plati creditul la Hora Credit?

„Bună seara. Acum 3 luni am accesat un credit de la cei de la Hora credit. O mai făcusem și în trecut dar n am avut probleme cu plata lor. Acum la un credit de 2000 RON nu am putut face plata luna următoare din motive financiare. În 2 luni creditul ajunsese la aproximativ 5000.

M au sunat de câteva ori și le-am spus ca eu nu pot face plata acestei sume exagerate la care nici nu m am gândit ca va ajunge. Îmi cereau sa fac plăti parțiale de 1000 de RON pe luna dar asta însemna că luna viitoare ajungeam la aceiași suma. Acum 3, 4 zile am primit mesaj ca s a demarat procedura de executare silita….
Cred ca în prezent, la 3 luni de la accesarea creditului suma totala a ajuns la 7000.Ce pot face?”

Postat in data: 27 mai, 2023

Cum pot opri dobanda la Viva Credit, daca nu mai pot plati?

„Pot opri dobânda de la Viva credit ? Nu reușesc să mai rambursez decât dobânda mă simt dator pe viață la hoții ăștia ce pot face ?”

Postat in data: 05 mai, 2023

Cat au dreptul legal sa perceapa dobanda pe zi IFN-urile?

Citesc mereu pe site-ul tau despre banci. Ar fi fain sa faceti un video sa explicati pas cu pas care este dobanda legala la banci si ifn. Cat au dreptul legal sa perceapa dobanda pe zi? Pe bnr nu vad sau nu inteleg ce scrie.

Postat in data: 19 feb., 2022