Etichete: executare silita kruk

Ce procent din datorie pot negocia cu Kruk, pentru a inchide dosarul?
kruk executare silita

„Apelez la dumneavoastră pentru o situație cu care se confrunta o prietena.
Mai exact, a luat 2 credite de la BancPost și BCR în anul 2008. În scurt timp a ajuns în imposibilitatea de a le achita, făcând investii proaste.
În prezent creanta se afla la KRUK și exista dosare de executare din partea lor, încercând sa recupereze creanta.
Suma a ajuns la aproximativ 70.000 euro, după toate penalitățile și costurile suplimentare.
Menționez ca nu are niciun venit sau bunuri ce se pot executa; este divorțată cu 2 copii minori în creștere.
Cu toate astea, ar dori sa scape de aceasta situatie si sa ajungă la o negociere cu ei prin care sa se închidă aceste dosare. Bineînțeles, pentru o suma cât mai mica posibil.

Din experiența dumneavoastră și din alte cazuri similare, care considerați ca ar fi procentul minim/suma minima pentru care ar fi dispuși sa renunțe la aceste creanțe, ținând cont ca altfel nu vor recupera nimic – asa cum s-a întâmplat în anii în care au încercat acest lucru.

Mulțumesc.”

Postat in data: 22 feb., 2023

Kruk imi cere mai multi bani decat datoria la banca. Ce pot sa fac? Care este procedura legala de recuperare?
kruk reclamatie

Buna ziua mă scuzați de deranj…găsit un articol vechi de 5 ani..privind firma asta kruk.. distrugătoare de vieți as spune…

Pe scurt am avut un credit la alior bank..iar din cauza unor probleme personale și medicale..am rămas în urmă cu ratele…vreo 4-5 luni…acum câteva zile am primit email de la kruk că am de achitat restul de credit plus ceva comision…in aplicație alior îmi arată că mai am de achitat 102700 lei..aici e inclusa și datoria de 4-5 luni..In emailul celor de la kruk..îmi cer 106200 ci ceva…ce este oare cu diferenta aceasta???

Am sunat la kruk..mia spus o doamnă/domnișoara aroganta din cale afară…cum și când achit?? Am incercat sa o întreb detalii..ea nimic..când dau banii..că creste datoria..etc…nici nu am putut afla de ce au adăugat extra 3000+ lei la tot creditul..Mia spus doar că ei au preluat creditul,eu nu mai am credit la alior bank, că cu ei discut de acum încolo..o sa încerc să le trimit un email..să vad ce putem rezolva amiabil..Mulțumesc un Nr de telefon să vb mai direct pe WhatsApp ??

M-au speriat pe un forum unii că vin îmi ia casa ,mașină,pisica, câinele..și că dau 500000 lei pt aia 106200 lei…adică peste 650000 lei..daca nu achit banii urgent..ce sa fac?. Care e procedura in acest caz?? Cu procedează cămătarii astia de la kruk?? 😔😔😔

Postat in data: 04 aug., 2022