Etichete: fara sa ma anunte

Banca Raiffeisen poate sa-mi blocheze contul, fara sa ma anunte?
raiffeisen-reclamatie-card-credit-poprire

„Bună ziua. Raiffeisen Bank mi-a blocat contul in urma unei plăți primite după vânzarea unui produs. Deocamdată nu am primit nici un răspuns concret de la ei ( situația se analizează )”

Postat in data: 30 ian., 2024

Unicredit m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte. Ce pot sa fac?
unicredit biroul de credit

Am solicitat un overdraft la banca la care mi se vireaza salariul Banca Transilvania si am fost refuzata deoarece figurez in banca de credite.

Am platit creditul Unicredit cu intarziere si mi s-a spus ca sunt in regula.

Nu am fost informata ca voi fi raportata la Biroul de Credit. Eu domiciliez in alt oras , am fost plecata cativa ani din tara si persoana care a fost insarcinata sa imi ridice corespondenta nu a gasit nicio asemenea instiintare.

In anul 2020 am primit o proprire pentru un telefon achizitionat in 2008 si care l-am platit in acea perioada cu penalitatile assurde pentru o zi intarziere care nu mi-au fost facute conoscute la achizitionare ca si cardul de plata care mi-a sosit si l-am gasit cu o saptamana dupa scadenta la plata, astfel aveam deja 300 lei restanta.

Am platit si acea suma integrale cand am primit proprietà farà sa caut firma fantoma care la vremea respectiva era incontactabila.

Mi se pare inechitabil sa fiu privata sau marginalizata di moment c’è am acceptat toate neintelegerile si dobanzile applicate platind sumele integrale si farà obiectiuni;
Nu au fost tentative de frauda si nu am adus nicio dauna vreunei institutii. Am speranta ca voi gasi intelegere si sprijin pentru a elimina aceasta situatie umilitoare ?!

Postat in data: 05 mart., 2022

Cum pot fi sters din Biroul de Credit, daca am fost raportat de Provident, fara sa ma anunte?

Buna ziua.

Sotia mea a facut un imprumut la Provident iar acum dupa ce a mers la banca pentru un credit Prima Casa, i s-a spus ca are o problema, a fost raportata de Provident la Biroul de credit. Dar ea nu a stiut de acest lucru, nu a fost anuntata niciodata de Provident. Ce se poate face sa fie stearsa din baza de date din Biroul de Credit?

Postat in data: 08 aug., 2019

Raiffeisen m-a raportat la Biroul de Credit fara sa ma anunte, pentru un card pe care nu l-am folosit. Ce pot sa fac?

Am fost raportat la Biroul de Credit fara sa fiu anuntat, pentru un card de cumparaturi pe care Raiffeisen mi l-a dat printr-o oferta prin telefon.

Eu nu am activat niciodata cardul, pentru ca am fost plecat in strainatate, si l-am rambursat bancii in plicul sigilat, cand am venit acasa, pentru ca nu avem nevoie de el.

Acum, cand am vrut sa fac un credit, am aflat ca sunt raportat la Biroul de Credit cu datorii.

Am fost la o agentie Raiffeisen din Oradea dar nu m-au gasit in calculator, am sunat si la centrala Raiffeisen, dar nici ei nu-l mai gasesc in baza de date, mi s-a spus ca e posibil sa fie vandut catre o firma de recuperare.

Ce pot sa fac?

Postat in data: 19 mart., 2018