Etichete: grad de indatoare

Humanik Credit nu a respectat gradul de indatoare, iar acum vrea sa ma execute. Ce pot sa fac?
reclamatie humanik credit

„Buna ziua, in 12.12.2022 am făcut o cerere de credit la Humanik credit un IFN , ținând cont că mai aveam in delurale 3 IFN care ulterior au mers la executare, 2 carduri de cumpărături și un credit de nevoi personale.

Salariul meu net era 4200, dar creditele active erau următoarele: banca Transilvania -410 rata, card de cumpărături bt- 9000 , nu știu cât era rata, card cumpărături credit europe banck- 2100, la fel nu știu cât era rata, IFN credit fix -5700 era de achitat, inițial au fost 2400, credit viva credit – inițial 2200, ocean credit 4200.Acestea erau creditele active în momentul acordării creditului celor de la humanik.

Creditul la humanik a fost de 2000 lei , eu le am platit până în prezent 775+1500 numai dobânzi penalizatorii , le.am trimis email că nu mi au respectat gradul de îndatorare la momentul acordării creditului , va rog sa mi da ti un sfat , ce as putea face cu ei , vor să dea creditul la executare cu 4125 de lei.”

Postat in data: 07 aug., 2023

Cum pot sa fiu șters din Biroul de Credit de Hora Credit, pentru ca mi-au acordat un credit cu depășirea gradului de îndatorare?
hora credit dobanda dae

Bună ziua! Cum as putea sa fac sa fiu șters din biroul de credit de hora credit pentru ca mi au acordat un credit de 3000 lei cu depășirea gradului de îndatorare cu toate ca au verificat biroul de credit când mi au împrumutat banii și au văzut ca mai aveam 3 credite active a căror rate depășeau venitul, poate ma puteți îndruma cum ar trebui să procedez unde si care ar trebui să fie formularea cererii de stergere. Mulțumesc!

Postat in data: 21 nov., 2022

Pot fi scos din Biroul de Credit de IFN-uri, daca mi-au dat credite cu grad de indatoare de peste 100% din venit?
hora credit stergere biroul de credit

Bună ziua! Pot fi sters din biroul de credit de ifn uri ca hora credit care mi au acordat credit chiar dacă aveam depășit gradul de îndatorare de 40 % și totuși ei mi-au acordat credit de am ajuns la grad de îndatorare de peste 100% din venit?

Postat in data: 20 nov., 2022