Etichete: prelungire abonament vodafone

Vodafone mi-a prelungit abonamentul fara sa fiu instiintata. Ce pot sa fac?
vodafone-reclamatie

Buna seara. Sotul meu,persoana cu handicap grav,nedeplasabil,a sunat la vodafon sa vada ce oferta i se face pt prelungirea de abonament. Surpriza: abonamentul era prelungit fara sa fie de acord din luna iunie. Doamna cu care a vb a zis ca s-a prelungit in magazin,apoi la telefon ,nici ea nu stia ce sa mai minta. Cert e ca abonametul nu a fost prelungit cu voia sotului. Ce se poate face? Va multumesc frumos!

Postat in data: 04 nov., 2022

Vodafone mi-a prelungit abuziv abonamentul, prin telefon. Ce pot sa fac?
vodafone prelungire abonament reclamatie

Va scriu pentru ca am aflat ca cele 3 numre de abonamnet au fost prelungite cu inca 24 luni, dupa ce in luna Ianuarie si Martie am fost sunat de catre un Agent de vanzari al companiei Vodafone, ca sa mi prezinte pentru cele 3 numere o oferta ( fara telefon sau vreun accesoriu, sau altceva) si care nu va prelungi actul contractual doar ca este bonus, niste 5G ( care desi era activat in oferta decat l-am prelunjit unul dintre numere ca baza legala adica mergs cu contract semnat si stampilat intr-un sediu Vodafone.
Al telefon cu mare ” papagal de nu prea am inteles nimic, am zis ca este ok, doar sa nu mi se prelungeasca baza contractuala, si a zic ca NU,.. ca este Bonus…
A mai zis ca peste cateva luni imi va trimite oferta cu un terminal de telefon Nou, Nimic.. si dupa cateva luni am ajun la un sediu Vodafone, si SURPRIZA , toate cele 3 abonamenta ale Dvs au fost prelungite cu inca 24 luni urmand ca prin 2024 sa se expire..
Cica daca mi-am dat acordul cu nume data nastere, si ro -UL FIRMEI ESTE CONTRACT INCHEIAT. Dar ei au uitat sa o sune prima data pe ADMINSTRATORUL FIRMEI LEGAL ( EU SUN DOAR INPUTERNICITUL FIRMEI) PLUS CA SUNT PROBLEME MARI CU SEMNAUL LA CELE 2 LOCAII ALE FIRMEI, etc.. la inceput totul ok semnal servici bune, pe urma, slab, si au crescut abonamentele platesc enorm.. si faza tare la care am ajuns sava scriu ca au fost prelungite abuziv printr-n simplu telefon,, toate cele 3 numere fara nici un beneficiu, mai rau semnal de slaba calitate si servici la fel..
Cum pot sa rezolv impreuna cu Administratorul copanie
Va dati seama cati sunt in aceasi situatie? oameni batrani, care spun da. si sunt efectic furati de vorbe, etc..
L-eam cerut inregistrarea si nu vor sa mi-o da..
Astept raspun de la Dvs,
O seara buna!

Postat in data: 13 sept., 2022

Vodafone mi-a prelungit abonamentul fara sa ma anunte si nu-mi raspunde la telefon. Unde pot depune o reclamatie?
vodafone-reclamatie

„Buna ziua. Anul trecut am sunat la vdf sa mi facă o oferta de roming pt că ieșeam din tara,I am spus sa mi facă o oferta încât să mă țină 2 săptămâni, mi sa spus că voi plati 1 an de zile acea oferta,am acceptat.odata ajunsă în Italia sa terminat romingul deci am putut beneficia de oferta doar 1 zi după care am primit mesaj că sa terminat in condiția in care mă asigurat că mi va ajunge oferta făcut pe 2 telefoane .

la momentul de față plătesc oferta și nu doar atât mi sa mai prelungit contractul cu inca 2 ani de zile fara a mă anunță .Am sunat să vorbesc deoarece vreau să mă schimb de companie contractul pe care îl am se terminase dar mi sa spus că mai am inca 2 ani deoarece oferta de roaming care mi sa făcut mi a mai prelungit contractul încă 2 ani fara sa mi se ceară acordul.

Am făcut reclamații peste reclamați fara nici un răspuns ,de cate ori sunam la ei îmi închideau apelul.Am rugămintea să mă informați unde pot depune o reclamație?”

Postat in data: 22 mai, 2022

Vodafone mi-a facut un abonament in plus, fara sa stiu. Ce pot sa fac?
vodafone-reclamatie-abonament

Buna ziua. Am următoarea situație cu Vodafone: avem abonament la ei din 2004. Pe parcurs s au mai adăugat 2 Nr, deci avem 3 Nr pe ab. In iulie 2019 am luat un telefon pe ab, plăteam x suma servicii vdf și 5 e terminalul. in iulie 2021 ii spun soțului să meargă la vdf, că tot atât îmi vine de plata ,să vadă de ce. Nu știu ce îl păcălea aia de acolo și rămâne așa. In 28 decembrie hotârm sa ne luam un tel pe ab. Zic domnișoarei problema, îmi zice că da, încă plătesc acel terminal și că trebuie făcut cerere și scos de la ab, și prelungește unul din ab, îl mărește, sa ne poată da telefon.

Acum, merg și întreb de ce am factura așa mare?

Cu mare stupoare aflu că am 4 abonamente, in loc de 3 și că toate sunt prelungite pe încă 2 ani.

Cum pot renunța la acel abonament de 6 euro (am primit o carteluta in pachetul telefonului, e acolo, da nu știam că mi s-a mai făcut încă un abonament, și cum pot sa nu îmi prelungească abonamentele pe cele 2 numere?

Logic și normal era să îmi prezinte situația de la început, sa știu că se prelungesc abonamentele toate și că a a mai făcut unul în plus. Ok, am acceptat și am semnat contractul, car eu știam că doar pe unul din numere se face, pe acela se prelungește .menționez că acel abonament este de 22 e. Mulțumesc

Postat in data: 22 feb., 2022