Etichete: svs austria

Ce fac daca primesc scrisori de plata de la SVS Austria?

„Buna ziua!

Primesc continuu scrisori de plata de la SVS Austria pt anul 2021, desi eu nu am avut venituri acolo din 2020, de cand am revenit in Romania.

Am si trimis declaratii de venit cu suma 0 lei, asa cum m-am priceput, insa nu reusesc sa scap de aceste scrisori.

Ma puteti ajuta?

Multumesc.”

Postat in data: 03 feb., 2024

Pot sa platesc asigurarea SVS pentru Austria din tara?

„Îmi pot încheia contractul cu firma de asigurări SVS din țară (România)?”

Postat in data: 09 mart., 2023

Ce trebuie sa fac daca am primit plicuri pentru plata asigurarilor de la SVS Austria?

Buna ziua ,eu am incheiat legal activitatea in A in 31.05.2019, acuma recent am primit vreo 7 plicuri de la svs cu suma de 7000 pe care trebuie sa o platesc,insa eu cind am incheiat activitatea am fost la zi cu toate platile,nu stiu exact ce se intimpla,am trimis email pe adresa lor vs@svs.at si am primit raspuns de la noreply at ca nu se ia in considerare acel email,nu stiu cum sa lamuresc problema,va multumesc frumos.

Postat in data: 03 nov., 2022

Pot fi executata silit pentru neplata SVS in Austria?

Buna seara, pentru SVS pot fi executat silit daca firma unde am lucrat nu mi-a declarat venitul iar, acolo s-au intamplat niste chestii care nu ma privesc dar, totusi imi vine sa platesc cu miile de euro iar dupa o vreme imi vine notificare de la ANAF,,,,

Se poate incepe o executare silitata pe aceasta tema? In conditiile in care firma Austriaca pt care am prestat serviciile nu si-a facut datoria?

Postat in data: 12 aug., 2022