Ce trebuie sa fac daca am primit plicuri pentru plata asigurarilor de la SVS Austria?

Buna ziua ,eu am incheiat legal activitatea in A in 31.05.2019, acuma recent am primit vreo 7 plicuri de la svs cu suma de 7000 pe care trebuie sa o platesc,insa eu cind am incheiat activitatea am fost la zi cu toate platile,nu stiu exact ce se intimpla,am trimis email pe adresa lor vs@svs.at si am primit raspuns de la noreply at ca nu se ia in considerare acel email,nu stiu cum sa lamuresc problema,va multumesc frumos.

Daca ati fost la zi cu platile pentru asigurarile sociale (SVS) din Austria, in momentul in care ati incheiat activitatea, probabil ca nu s-a inregistrat incheierea contractului si vi s-au calculat plati si ulterior.

Pentru rezolvarea problemei, trebuie sa trimiteti un e-mail la adresa: vs@svs.at sau la persoana care se ocupa de problemele muncitorilor: ombudsstelle@svs.at, telefon 050 808 9008.

Daca de la primul email ati primit raspuns ca nu se ia in considerare, trimiteti respectivul email si la ombudsstelle@svs.at.

Va rog sa reveniti la mine, cu raspunsul primit de la SVS Austria, pentru a va ajuta sa rezolvati problema.

Vasile Pop-Coman

9 × = 27