inselaciune credite online whatsapp

Vreau sa fac un împrumut de 5000 de euro prin dl.Iulian Bărăgan zice el de la banca Transilvania .Mia cerut 500 de euro pentru asigurare , după care 197 sitot așa eu credul am la el 1065 de euro.Si acum îmi cere 350 de euro .Unde pot sa reclame acest domn sa
nu mai pățească și alți că mine .

Trebuie sa stiti ca nici Banca Transilvania, nici alte banci, nu acorda credite pe WhatsApp si nu prin intermediul unor persoane.

Pentru un credit, trebuie sa ajungeti neaparat pe site-ul bancii, in acest caz fiind vorba de Bancatransilvania.ro.

Mai trebuie sa stiti ca metoda clasica de inselaciune pe internet cu credite online este solicitarea unei plati in avans, o taxa sau asigurare pentru acordarea creditului, ceea ce bancile nu fac niciodata.

Puteti sa-i reclamati pe indivizii care v-au pacalit cu reditul online pe WhattsApp la Politie, pe site-ul Politiei Romane, la acest link.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul primit de la Politie.

4 raspunsuri la “Am fost pacalit de un domn cu un credit online pe WhatsApp. Unde pot sa-l reclam?

1. ins

Domnule am intrat pe credite online pe whatsapp și acest domn a și întrebat și spus că este de la banca Transilvania ….și eu credul i-am dat acești primi 500 de euro spunând că a doua zi am creditul pe rol. Am și adresele unde am trimis bani. Și tot cere bani in continuare el și încă o persoana care zice că este directorul lui.Va pot trimite captura cu poza și telefonul lor .

daca intri pe credite online te și abordează doi trei indivizi …pe woatap are adresa

× 1 = 7