Aplicatia BT24 nu functioneaza, nu se deschide! Care este problema?

BT24 aplicatie banca

Nu reusesc sa ma loghez in aplicatia bt24, nici de pe calculator, nici de pe telefon. Din aplicatie nu se conecteaza, iar de pe calculator imi spune ca nu se poate conecta, ieri am folosit-o fara probleme. Stici care este problema? Daca sun la ei, dureaza o ora pana raspund.

Problema ar putea fi de la aplicatia BT24 a Bancii Transilvania, care in acest interval poate functiona cu intermitente, dupa cum a anuntat banca:

„In acest moment, BT24 are nevoie de cateva actualizari si vor exista cateva momente in care va functiona cu intermitente.

Dar daca ai nevoie de noi, colegii nostri din Call Center sunt 24/7 pe baricade: 0264 30 80 28, contact@btrl.ro.

Multumim pentru intelegere si #staysafe.

Oamenii de la BT”

Banca Transilvania a anuntat, pe Facebook, ca si restul aplicatiilor au probleme de functionare:

„Din păcate, aplicațiile noastre de mobile banking – BT Pay, Neo și BT24 – funcționează intermitent în acest moment. Lucrăm la remediere”.

O alta cauza pentru neputinta de a va loga in aplicatia BT24 ar putea fi grafica schimbata de curand la aceasta aplicatie de catre Banca Transilvania.

Iata solutia pentru rezolvarea problemei de logare in BT24, anuntata de Banca Transilvania:

„Upgrade-ul de design al platformei web BT24 poate cauza unele dificultăți de afișare pentru o parte din utilizatori – recomandăm ștergerea memoriei cache, istoric & cookies, înainte de logare.

Vezi aici anuntul publicat de Banca Transilvania

Asadar, trebuie sa mergeti la setarile browserului de internet (Chrome), la securitate, si acolo stergeti memoria cash, istoric @ cookies.

Pe de alta parte, aplicatia mobila BT24 are o noua versiune, din 16 martie, pe care trebuie sa o actualizati, daca doriti sa o folositi. (vezi aici detalii). Daca nu actualizati aplicatia, puteti sa folositi in continuare vechea versiune.

De aceea, sfatul meu este sa incercati sa accesati mai tarziu BT24 iar daca nu reusiti, luati legatura cu Banca Transilvania.

Numerele de telefon Banca Transilvania:

• 0264 303 003 Linie directa pentru toti romanii care sunt plecati din tara, inclusiv asistenta in limba engleza.
  • 0264 308 000 Self -banking – apelezi si primesti un link cu acces la informatii despre conturile tale.

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema cu accesul in BT24.

− 1 = 7