Cand intra banii in cont, cu un transfer de la BT la Raiffeisen?

Buna ziua,am primit un transfer de la BT in contul meu de Raiffaisen,sâmbătă,îmi puteți spune când intra banii in cont? Multumesc o zi buna

Daca banii au fost trimisi din contul BT in cursul unei zile lucratoare, pana la ora 13, ei ajung in contul altei banci in aceeasi zi. Daca banii sunt trimiti dupa ora 13, banii ajung a doua zi.

Atentie! Platile normale, intre doua banci, adica interbancare, se fac doar in zilele lucratoare, nu si in weekend si sarbatori legale.

In cazul dumneavoastra, daca banii v-au fost trimisi sambata, ei vor ajunge abia luni la Raiffeisen.

In schimb, platile instant, intre cele 6 banci care permit aceste plati (BT, BCR, CEC, Libra, Patria, Vista) se fac in orice zi, la orice ora, in cateva secunde.

Iata informatiile publicate de Banca Transilvania cu privire la orarul transferurilor de bani:

Ordine de plată în lei interbancare

– Plățile de mică valoare adresate băncilor comerciale din România (sub 50.000 lei) procesate de luni până vineri, până la ora 13:00 în cursul zilei lucrătoare T vor fi prezentate în sistemul electronic de compensare în aceeași zi; Cele procesate după ora 13:00 vor fi prezentate în compensarea electronică în ziua lucrătoare T+1;

– Plățile interbancare în lei procesate sâmbătă (zi lucrătoare nebancară), duminică sau în zilele nelucrătoare se vor evidenția pe cont și vor fi prezentate în sistemul electronic de compensare cu ziua T (următoarea zi bancară lucrătoare);”

Va rog sa reveniti la mine daca aveti probleme cu transferul de bani de la BT la Raiffeisen.

2 raspunsuri la “Cand intra banii in cont, cu un transfer de la BT la Raiffeisen?

1. Buga

Mi sa trimis o anumită sumă de bani din Spania de pe un card de la Raiffeisen Bank pe cardul Bt asta duminică pe la 11 seara și nici în momentul de față nu sa efectuat tranzacția dc ?

× 7 = 35