Care este venitul minim pentru a accesa un credit de nevoi personale?

Care este venitul minim pe care trebuie sa il ai pentru a accesa un credit de nevoi personale?

Venitul minim necesar pentru un credit de nevoi personale difera de la o banca la alta. De exemplu, la ING Bank este 750 de lei, in timp ce la Piraeus Bank venit minim individual este 1.200 lei, iar venitul minim cumulat (imprumutat + sotul/sotia sau partener/partenera) este 1.800 lei.

Va rog sa reveniti daca doriti informatii suplimentare sau aveti nevoie de ajutor in rezolvarea problemei.

2 raspunsuri la “Care este venitul minim pentru a accesa un credit de nevoi personale?

1. Rotaru Denisa

In cât timp ti se aproba o refinanțare prin credit personal la Ing ? Menționez ca vineri am făcut solicitarea și mi s-a spus ca in 48 de ore maxim voi avea răspunsul , nici astăzi nu am primit nimic însă

1. admin Post author

Durata de aprobare a refinantarii depinde de fiecare caz in parte, in functie de problemele care apar si care trebuie analizate (de exemplu verificarea veniturilor la ANAF), precum si de alte situatii particulare.

Reveniti la mine daca intarzie aprobarea creditului, pentru a va ajuta sa obtineti raspunsul de la ING.

7 + = 10