Cat dureaza sa primesc raspuns la o cerere de credit de nevoi personale la ING?

As dori si eu sa stiu cat dureaza sa se dea un raspuns la o cerere de credit de nevoi personale la ING, mai ales ca am aplicat pentru credit acum 3 zile si nu am primit nici un raspuns.

ING spune ca poate oferi pe loc un credit, „in cazul veniturilor din salarii si pensii raportate la Agentia Nationala de Administrare Fiscala (ANAF). Exceptie fac situatiile cand creditul nu se poate acorda pe loc din motive independente de vointa bancii, sau cand pentru acordarea creditului este necesara prezentarea unor documente suplimentare.”

Daca ati aplicat online, probabil ca cererea se proceseaza mai greu. Dar daca ati fost intr-o unitate ING, atunci ar fi trebuit sa obtineti raspunsul pe loc.

Daca doriti sa cer oficialilor ING explicatii privind intarzierea cu care primiti raspunsul, va rog sa-mi trimiteti cateva detalii privind cererea dumneavoastra.

Un comentariu la “Cat dureaza sa primesc raspuns la o cerere de credit de nevoi personale la ING?

1. Nedelcu Ionut

In aceeasi situatie se afla si logodnica mea. A semnat toate actele pentru creditul „pe loc” de la ING apoi cica sistemul a cerut o verificare a dosarului. De 4 zile tot intrebam despre ce este vorba, daca este nevoie de documente suplimantare etc. si nimeni nu transmite nimic. Ne-am oferit sa le ducem adeverinte si contract de munca dar ne tot spun ca nu mai e nevoie de acte suplimentare si ca cei din centrala trebuie sa faca o verificare a angajatorului. Din pacate cred ca totul este o mare teapa cu ING asta.

8 − = 1