Credius m-a executat silit cu 35.000 de lei, la un credit de 10.000 de lei. E posibil asa ceva?

credius-reclamatie

buna ziua. in urma cu ceva timp am imprumutat o suma de bani de la Credius de 10000 lei, nu am mai putut plati ratele si m-au executat cu suma de 35000, este posibil asa ceva? cum pot sa rezolv? este suma ff mare de la 10000 la 35000. acum se plateste cota parte de la angajator, sa fac recmatie pentru suma prea mare din executare? multumesc anticipat!

Intr-adevar, suma cu care sunteti executat silit este foarte mare. Cand ati luat creditul, cat ati platit, care este datoria restanta si de cand sunteti executat silit?

Conform legii, din momentul executarii silite, nu se pot pune penalitati si dobanzi. Probabil ca au fost calculate dobanzi pentru o perioada mai indelungata in care ati ramas restant la plata ratelor.

Nu ati primit notificari de la Credius privind plata datoriei si propuneri pentru a gasi o solutie de achitare a acestora?

Sfatul meu este sa trimiteti la Credius o reclamatie, in vederea lamuririi acestei probleme.

Va rog sa reveniti la mine pentru a va ajuta sa rezolvati problema cu datoria la Credius.

− 1 = 7