Cum pot sa-mi activez cardul Postepay?

card-postepay-evolution

Buna ziua, am un card Postepay Evolution de la Posta din Italia nou emis, dupa ce l-am pierdut pe cel vechi, dar problema e ca nu pot sa-l activez, pentru ca acum sunt in Romania si am alt numar de telefon decat cel din Italia, cu care mi-am facut cardul. Cu numarul de Romania nu pot sa intru in aplicatie si sa activez cardul. Ce pot sa fac?

Pentru a va putea activa cardul Postepay, din aplicatia de pe telefonul mobil, va trebui sa luati mai intai legatura cu Posta Italiana (Poste Italiane), pe site-ul www.poste.it, la urmatorul link: https://www.poste.it/assistenza.html, in vederea actualizarii numarului de telefon de contact.

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema.

12 raspunsuri la “Cum pot sa-mi activez cardul Postepay?

1. Lucretia niga

Buna ziua, mi-a expirat buletinul italian ,mai pot folosi cardul postepay???Menționez a nu mai sunt in Italia.Am doar codice fiscale. MULȚUMESC.

2. Sali ghiulduren

Buna seră am.un card postă pay si l-am.blocat si l-am.bagad codu greșit si mea gasit pinu cel veche l-am gasit si cum fac sa sa de blochezi card nu am aplicați pe tel

Va puteti recupera PIN-ul cardului blocat sunand la Bancoposta, la telefonul 800.00.33.22. „Codul PIN duplicat va fi trimis la adresa pe care ați indicat-o la activarea funcțiilor de plată ale cardului dumneavoastră. Prin descărcarea aplicației Postepay și activarea cardului în aplicație, veți avea întotdeauna disponibil PIN-ul în aplicație”, conform informatiilor publicate de Bancoposta.

3. Endy

Salut, am un card postepay iar cand vreau sa platesc online nu merge, nu pot nici sa scot bani dupa el nu pot, care este problema?

4. Petrescu

Bună seara,am un card postepay evolution..Mastercard,imi puteți spune va rog cum pot afla soldul cardului,deoarece în anumite atm-uri din București nu imi arata disponibilitatea soldului.

8 + 6 =