Nu pot sa imi fac BT Pay, desi am 15 ani si cardul facut. De ce?

aplicatia bt pay copii

„bună ziua domnule Coman nu pot sa îmi fac bt pay și am 15 ani și am cardul făcut dar nu pot sa rezolv cu aplicația”

Sfatul meu este sa verificati daca aveti actualizata aplicatia BT Pay cu ultima versiune, din 1 martie, cand a fost adaugata o noua functionalitate: T Pay Kiddo: banking pentru tine și adolescentul tău.

Iata informatiile publicate de Banca Transilvania:

„BT Pay e disponibil acum și pentru cei cu vârstele 14 și 18 ani.

Nu e nevoie de o aplicație separată, e tot BT Pay, cu opțiunea Kiddo.

Pentru a activa BT Pay Kiddo, intri în BT Pay și din tab-ul „Kiddo” îi dai acces copilului tău, pe numărul tău de telefon din sistemul băncii.”

Asadar, activarea aplicatiei pentru copiii cu varste intre 14 si 18 ani se face de catre parintii acestora, nu puteti activa singur aplicatia.

Va rog sa reveniti la mine, daca nu reusiti sa activati aplicatia BT Pay, impreuna cu parintele.

4 raspunsuri la “Nu pot sa imi fac BT Pay, desi am 15 ani si cardul facut. De ce?

Pentru a activa BT Pay Kiddo, trebuie sa intri în aplicatia BT Pay și din tab-ul „Kiddo” îi dai acces copilului tău, pe numărul tău de telefon din sistemul băncii.

Reveniti va rog daca aveti probleme cu activarea BT Pay Kiddo.

1. Teodor Macovei

Mama are bt pay dar optiunea bt kiddo nu o are desi versiunea e 2.6.0 de pe un iphone 12, ce pot face?

Daca aplicatia BT Pay este actualizata cu ultima versiune, dar nu are tab-ul „Kiddo”, inseamna ca exista o problema cu aplicatia, caz in care trebuie sa luati legatura cu Banca Transilvania, pentru solutionarea acesteia.

+ 1 = 6