Etichete: ajutor

Am fost sunata de o persoana de la banca, sa ma ajute cu un credit. Ce trebuie sa fac?
contract credit fals inselaciune

„Bună ziua. Va rog sa ma ajutați într-o problema.
Am fost sunata în cursul zilei de vineri de o doamna care pretindea ca este din Cluj și lucrează la banca unicredit, și ma poate ajuta cu un credit.

Am trimis poza de pe buletin, și în cursul zilei de șimbata am primit pe whats’up un contract de credit cam dubios. Trb sa îl printez sa semnez și apoi sa îl trimit. Am văzut ca ceva nu este în regula și am cerut sa îmi dea nr tel banca, și alte date. În acel moment mi-a spus sa vin la Cluj sa o vad.

Vreau sa va întreb dacă aceea persoana poate lua bani în numele meu folosindu-se de acest contract. Va multumesc”

Postat in data: 11 feb., 2024

Pot fi sters din Biroul de Credit daca datoria a fost achitata iar popriririle ridicate?

Buna ziua domnule Coman,

In urma cu cativa ani de zile am avut un imprumut (card de credit mai concret) la ING. In urma neplatii am fost inscris in biroul de credit si un executor mi-a pus poprire pe salar. Avand in vedere ca datoria este stinsa de peste 1 an de zile, ridicandu-mi-se toate popririle, pot fi sters din biroul de credit? Am vazut un alt Articol de-al dumneavoastra in care va oferiti sa-i asistati pe nevoiasi cu informatii si sugestii legat de radiere.

Postat in data: 10 sept., 2019

Cum m-a radiat Ferratum din Biroul de Credit pentru ca nu am fost anuntat

Buna ziua! Am inteles ca puteti sa ma ajutati cu ceva informatii despre
posibilitatea de a fi sters din Biroul de Credit, unde am fost bagat abuziv de o
banca pe nume Ferratum pt o suma de 500 lei.
Eu am incercat sa obtin un credit, nestiind de raportarea celor de la Ferratum, care nu m-au anuntat inainte de a ma raporta. Multumesc

Postat in data: 24 aug., 2019