Cum m-a radiat Ferratum din Biroul de Credit pentru ca nu am fost anuntat

Buna ziua! Am inteles ca puteti sa ma ajutati cu ceva informatii despre
posibilitatea de a fi sters din Biroul de Credit, unde am fost bagat abuziv de o
banca pe nume Ferratum pt o suma de 500 lei.
Eu am incercat sa obtin un credit, nestiind de raportarea celor de la Ferratum, care nu m-au anuntat inainte de a ma raporta. Multumesc

credit-radiat-Biroul-de-credit-Ferratum

credit-radiat-Biroul-de-credit-Ferratum

Trebuie sa trimiteti la Ferratum un mail, la adresele clienti@ferratum.ro sau office@ferratum.ro, in care sa le cereti sa va stearga din Biroul de Credit, pentru ca nu v-au anuntat, asa cum ar fi trebuit.

Reveniti la mine sa-mi spuneti ce raspuns ati primit, sau daca nu primiti raspuns.

5 raspunsuri la “Cum m-a radiat Ferratum din Biroul de Credit pentru ca nu am fost anuntat

1. Fechete

Buna ziua am avut un credit la hora credit care este platit cu dobanzi cu tot dar nu mau anuntat ca m-au introdus in biroul de credit ca rau platnic si nu stiu cum sa fac sa ma stearga din biroul de credot sa pot sa scot un crrdit la banca Va multumesc anticipat

2. Ghinea Nicoleta Ioana

Am avut un credit la Icredit (am avut intarzieri ca am fost plecata din tara), la-m achitat integral (am hartie de inchidere la el) si la Hora credit (la fel am hartie de inchidere) si am fost raportata negativ in Biroul de Credit.

Am facut adrese catre cele doua insitutii si m-au refuzat, ba chiar cei de la Icredit au zis ca daca mai revin pe aceeasi speta nu vor da curs reclamatiei mele.

Ce pot face in acest caz?
    Ajutati-ma va rog daca se poate, astept raspunsul dvs.

Multumesc Fumos

1. Vasile Coman - Reclamatiibanci.ro Post author

Daca nu ati fost anuntata si avertizata de Icredit si Hora Credit inainte sa va raporteze la Biroul de Credit, trebuie sa trimiteti cereri catre cele doua IFN-uri pentru stergerea din Biroul de Credit.

Reveniti la mine cand primiti raspunsurile sau daca nu le primiti, pentru a va ajuta sa rezolvati problema.

3. admin Post author

Raspunsul de la Ferratum a fost urmatorul (vezi foto): Creditul cu numarul de contract Ferratum… a fost radiat din Biroul de Credit”.

Reveniti la mine pentru alte probleme cu Ferratum sau alte banci.

− 1 = 8