Etichete: cineva

Cum poate cineva sa faca un imprumut online in locul meu?

„Mi sa întâmplat și mie o frauda online, dar suma este doar de 1144,8. Mi sa părut ciudat când am transferat suma de1200, în respectivul cont nu apărea decât 57,2 iar restul de 1144,8 apăreau în altă parte dar cu minus.

Am întrebat de ce așa și mi sa spus că așa se procedează și că din acei bani se cumpără acțiuni și se fac tranzacții. A rămas să mă sune a doua zi un expert financiar ca să terminam și să facem investiții.

Nu am fost mulțumit de răspuns și am început să caut pe net relații despre aplicație și firma. (ceiace trebuia făcut înainte de a mă arunca într-o afacere online înșelătoare). Așa am găsit recenziile domnului Coman, și alte reclamații.

Pe lângă numerele de telefon pe care le-a dat dl Coman vă mai dau și altele ca să nu mai fie și alți oameni înșelați. Menționez că eu am blocat toate numerele de telefon după care am fost sunat ca să nu mai poată lua legătura cu mine și să-mi între în telefon. Numere comune 0733904608, 0728521370,alte nr0733879138, 0744909503,0040728522905,nr de watap 31612174931.

Intrebare:
Care sunt șansele ca să facă un împrumut în locul tău dacă are amprenta faciala a ta și permisul de conducere scanat? Și cum pot să previn asemenea excrocherie?”

Postat in data: 05 feb., 2024

Ce fac daca cineva a facut un credit la un IFN pe numele meu?

„Cred că cineva a făcut un credit la un inf. Mi-a furat toate datele, inclusiv semnătura pe care o aveam pe un act. Ce pot poți daca nu plătesc, căci nu o să plătesc. Nu are pe ce să-mi pună
sechestru…nu am casa, mașină, pămînt, loc de munca.”

Postat in data: 02 ian., 2024

Cineva a facut un imprumut la Provident pe numele meu. Ce este de facut?
provident-reclamatie-CSALB

Postat in data: 01 dec., 2022

Am primit scrisoare ca cineva a facut credit pe numele meu la banca BRD. Ce pot sa fac?
brd-reclamatie-clienti

Am o problema: mama mea primeste scrisoare cum ca cineva a facut imprumut bancar pe numele ei si ea e girantul si ameninta ca ii ia garsoniera daca nu plateste la timp suma de 300 milioane, este posibil asa ceva, ca altcineva sa faca imprumut pe numele ei? mentionez ca ea nu a avut niciodata legatura cu banca brd sau vreun cont acolo.

Postat in data: 26 oct., 2022

A dat cineva in judecata Aedificium (Raiffeisen Banca pentru Locuinte), pentru a cere prima de stat?
aedificium-banca-locuinte

As fi curios daca stiti de vreun client care a actionat Aedificium/Banca pentru Locuinte in instanta pentru a cere direct bancii sa livreze prima de stat promisa?
Eu intentionez sa ii dau in judecata si daca ar exista macar un precedent, sunt sigur ca acest proces s-ar derula mai usor.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.

Postat in data: 10 ian., 2022

Cum pot afla daca cineva a facut un credit pe numele meu?

Buna ziua. Unde pot sa verific daca cineva a facut credit pe numele meu? Mi-a furat cineva identitatea, adica le-am dat o poza cu buletinul meu, crezand ca e o oferta de la Orange. Asteptam oferta de la Orange si am primit un SMS cu o oferta, care nu era de la Orange. Am intrat pe un link si le-am dat poza de buletin, dar n-am mai primit contractul de la Orange. Apoi am sunat la Orange si am aflat ca nu mi-au trimis ei SMS-ul.

Dupa care m-au sunat de la Hora Credit sa ma intrebe daca am cerut un credit si le-am spus ca nu am fost eu. Daca a facut cineva credit in numele meu, pot fi pus eu sa platesc in locul lui?

Postat in data: 09 dec., 2021