Cat costa SMS-urile pentru cardul BRD?

Eu las in fiecare luna cate 10 lei pe card pentru sms iar luna urmatoare inainte de salariu imi dezactiveaza sms si imi spune e ca nu am suficienti bani pe card. Daca sms-ul e 2 lei la 10 lei cat las pe card cum nu e suficient? Cati bani sa las atunci pe card ca nu mai stiu.

sms-brd-comision-card

sms-brd-comision-card

Abonamentul lunar pentru a primi SMS-uri este 2 lei pentru cardurile de debit si 5 lei pentru cardurile de credit, dar suplimentar banca va ia cate 90 de bani pentru fiecare SMS primit. (vezi foto)

De exemplu, daca primiti 10 SMS-uri, aveti de platit 9 lei, plus 2 lei comision administrate, deja sunt 11 lei, iar daca aveti card de credit, in total se fac 14 lei.

In acelasi timp, s-ar putea sa aveti de platit si alte comisioane lunare pentru card, in functie de cardul pe care-l detineti.

Va rog sa-mi spuneti ce tip de card aveti la BRD si cum il folositi, pentru a va spune cat aveti de platit lunar.

2 raspunsuri la “Cat costa SMS-urile pentru cardul BRD?

1. Cotfoasa Brindusa

Pe 14.04.2018 am deschis un cont la BRD,am lasat suma de 20 roni pt a primi Sms in momentul cand vor intra bani in cont.Doamna de la ghiseu spunea ca 20 roni ajung pt 2 luni sa primesc sms .,uitandu-ma pe foaia de la banca scrie ca doar pt o luna?Puteti sa ma lamuriti specific ca nu am primit nici un sms.Va multumesc!

1. admin Post author

Abonamentul pentru primirea SMS-urilor de la BRD costa doar 2 lei pe luna, deci de 20 de roni va ajunge pentru 10 luni. Daca nu ati primit niciun SMS inseamna ca serviciul nu e activat. In foaia de la BRD scrie ca v-a luat comisionul?

Reveniti la mine cu detalii la tel/whattsApp 0723292899.

7 + = 13