Etichete: inchidere credit Cetelem

Cum inchid un cont Cetelem, daca nu-mi raspunde la telefon?
card-cetelem-inchidere

„Bună ziua. Încerc de mai multe zile să contactez pe cineva de la Cetelem pt a închide contul ( cardul) pe care l.am achitat în întregime. Bineînțeles , nu răspunde nimeni. Aștept câte 30-40 minute apoi îmi închid telefonul. Nu găsesc nicăieri un model pt cererea de închidere a contului . Vă mulțumesc pt eventualul răspuns”

Postat in data: 23 ian., 2024

Cetelem mi-a refuzat refinantarea creditului. Este legal?

am un card de cumparaturi Cetelem unde achit lunar minimul de plata, acum o luna am mers la o banca Unicredit mai exact unde am facut o refinantare la un credit existent plus suma necesara pentru a inchide cardul Cetelem.

Surpriza a fost ca banii s-au intors inapoi de la Cetelem intrucat au refuzat cererea de refinantare motivand ca ei nu accepta inchidere de contract prin refinantare. Este legal asa ceva? Ce as putea face pentru a inchide acel contract cu Cetelem, suma de bani nu o detin decat prin refinantare”

Postat in data: 18 ian., 2024

Cum pot inchide creditul Cetelem?

„Doresc să închid creditul cetelem. Cum pot inchide creditul cetelem?”

Postat in data: 10 dec., 2023

Cum as putea inchide contul de credit la Cetelem?
card-cetelem-inchidere

„Buna. Am incercat sa contactez Cetelem prin telefon am scris email la relati.clienti si marketing@cetelem.ro. Nu am primit nici un raspuns. Cum as putea inchide contul de credit la Cetelem? Multumesc”

Postat in data: 20 mai, 2022

Cetelem nu vrea sa-mi inchida contul de credit. Ce trebuie sa fac?
cetelem inchidere credit

Bună ziua,
De o luna jumate încerc sa închid contul de credit la cetelem și fără niciun rezultat. Am sunat în call center sa îl închid îmi
zice ca e o situație mai speciala la contul meu și a fost trimisa solicitarea. De fiecare data când am sunat la ei aceeași minciuna.
Saptaman trecuta am fost mintita ca contul a fost închis urmând sa primesc în 2 zile lucrătoare dovada pe mail. Astăzi am sunat din nou îmi zice ca nu a fost închis ca trimite iar solicitarea la departamentul abilitar.
Ce as putea sa mai fac pentru a îmi fi închis contul?
Va mulțumesc .

Postat in data: 08 mai, 2022

Cum pot sa fiu sigur ca nu mai am datorii la Cetelem?

Am avut un credit la Cetelem pe care l-am achitat, contul este inchis, dar vreau sa ma asigur ca nu mai am nimic de platit, pentru ca stiti cum se spune: viii se acopera cu hartii, iar mortii cu pamant.

As vrea o adeverinta de la Cetelem ca totul e inchis cu ei, sa nu mai am probleme in viitor, sa nu ma trezesc ca mai e ceva de plata sau sau sa nu apar prin baza de date rau platnici la Biroul de Credit si sa nu mai pot lua un credit. Ma puteti ajuta?

Postat in data: 25 nov., 2019