Etichete: litigiu

Ionut Stefan, conciliator CSALB: Rolul nostru este de a face multumiti consumatorii si bancile nu doar cand iau sau dau credite, ci si cand apar probleme

Ionut-Stefan-csalb
Ionut-Stefan-csalb

Postat in data: 15 dec., 2020

Romanii reclama bancile si IFN-urile mai mult la CSALB decat la ANPC

Romanii reclama bancile si IFN-urile mai mult la CSALB decat la ANPC

Postat in data: 25 sept., 2020

Raiffeisen Bank imi opreste tot salariul pentru o restanta la credit. Ce pot sa fac?

Salut, am un credit la Raiffesen Bank si cu timpul mi s-au adunat restanțe, desi ei conform contractului mi-au oprit 1/3 din venit, fara sa ma dea in judecata. Insă de azi mi-au pus RETINERE pe toată suma restanta (deci imi opreste tot si la avans si la lichidare), iar restanța s-a adunat, aceasta ar însemna să muncesc „degeaba” 8 luni sa vin la zi si tot imi ramane de plata, dc imi puteți da un sfat?

Postat in data: 29 iun., 2020

CSALB primeste un numar record de cereri pentru negocieri cu bancile si IFN-urile

Postat in data: 19 mai, 2020

Casa ipotecata la o banca poate fi scoasa la vanzare de alta banca, prin executare silita?

Buna ziua. Am un credit prima casă la care sunt cu rata la zi. Mai am un credit de nevoi personale la altă bancă si mi-au pus poprire si executare silită pe imobil. Momentan obtin venituri din indemnizatie crestere copil. Imi pot scoate casa la vânzare dacă aceasta este sub ipoteca?

Postat in data: 10 mai, 2020

Daca dau in judecata firma de recuperare creante, aceasta poate merge mai departe cu executarea silita?

Primesc notificari cu amenintari de executare silita de la firma de recuperare la un credit bancar. Intrebare: Daca dau in judecata firma de recuperare pe perioada litigiului, ei mai pot merge inainte cu o procedura de executare sau se blocheaza aceasta actiune? Multumesc!

Postat in data: 24 ian., 2015