Etichete: reclamatie card avantaj

Cum pot sa trimit la Credit Europe Bank o cerere de inchidere a cardului Avantaj?
card avantaj inchidere

„Vreau sa imi inchid cardul Avantaj de la Europe Credit Bank.Am vorbit cu ei la telefon le-am trimis si email dar nu vor sa imi accepta inchiderea cardului si a contului decat daca trimit documentatia prin posta.

Mentionez ca locuiesc in Sibiu, iar aici nu mai exista sucursala a bancii.Nu am folosit cardul, am platit doar taxa pentru card.Nu mai am nici o datorie.I-am rugat in email sa imi accepte documentatia prin email, pe care am atasat-o, dar am primit raspunsul de mai jos.”

Postat in data: 24 ian., 2024

Cum inchid un Card Avantaj?

„Am încercat de mai bine de o lună să închid acest card avantaj , dar se pare ca mi se promite ca îmi vor trimite acea cerere , dar se fac uitați.
Nu mai vreau să am acest card avantaj , nu-l folosesc , nu îmi este de ajutor și am și o scandența la el .
Va rog să mă ajutați să închid acest card odată .

Mulțumesc anticipat”

Postat in data: 24 oct., 2023

Cum inchid cardul Avantaj? Nu raspunde nimeni la telefon.
card avantaj inchidere

„Buna ziua. As dorii sa închid cardul avantaj, dar la numerele de telefon nu Răspunde nimeni. Nu am folosit acest card niciodată și totuși îmi vine mesaj ca am de plata comision de întreținere lunar 45 lei, chiar dacă ni s-a spus ca dacă nu-l folosim nu avem de plata comision de întreținere .”

Postat in data: 24 feb., 2023

Cum pot sa-mi inchid Cardul Avantaj, daca nu pot sa ajung in sucursala?
card avantaj inchidere

Am văzut pe internet cum ca m-ați putea ajutat cu închiderea unor card de credit Card Avantaj emis de Credit Europe BANK .

Am sunat in Call Center dar mi-au spus ca trebuie sa merg neaparat intr-o sucursala . Îmi este imposibil sa ajung. Ce ar trebuie sa fac sa pot sa-mi închid cardurile.

Postat in data: 22 nov., 2022

Pot fi stearsa din Biroul de credit daca am achitat datoriile?
Stergere Biroul de Credit

Am inregistrari negative in biroul de credite, pentru datorii care au fost achitate.
Apar in Biroul de Credite cu anii 2018 si 2019.
Am facut solicitari la creditori (BRD si Card Avantaj) de stergere atat prin Biroul de Credite, CSLIB, directe pe adresa lor de e-mail dar am primit raspuns negativ.
Astazi am trimis solicitare prin ANSPDCP, dar nu stiu cat dureaza pana primesc un raspuns.
Ce pot sa mai fac in continuare in aceasta situatie? am transmis sute de solicitari de stergere cnf.GDPR..etc

Postat in data: 28 apr., 2022