Etichete: scapa

Cum pot scapa de sechestrul pe masina?
cec bank dobanda depozit

Buna dimineata.Am citit cu interes articolele Dvs de pe reclamatiibanci.ro și va mulțumesc enorm pt aceasta oportunitate de ajutor acordată tuturor persoanelor cu aceasta problema împovărătoare:sechestru pe masina.Sper din suflet sa îmi puteți acorda din timpul Dvs si sa ma ajutați cu problema mea.

In cateva cuvinte: Tatăl meu in vârsta de 72 de ani are sechestru pe masina si conturi pt un credit bancar la CEC BANK .Este însoțitor pt mama mea care este încadrată cu grad maxim de handicap ,nedeplasbila,necesitând doar însoțitor in urma multiplelor accidente vasculare.Întrebarea mea este pot face contestație la sechestru pe masina tatălui meu,având in vedere ca este singurul mod prin care se pot deplasa la spital,la multiplele controale medicale lunare,urgente medicale,ei locuind și la 7 km de oraș .

Dacă da,ma puteți ,va rog din suflet cu un model de contestație pt situația dată,ei neavând cunoștințele și veniturile necesare angajării unui avocat.Are termen de 5 zile începând de ieri deja,altfel cred ca o sa ii scoată masina la vânzare.Va implor sa ne ajutați 🙏🏻🙏🏻🙏🏻😭😭😭😭😭
Va mulțumesc din suflet și aștept cu nerăbdare răspunsul Dvs Un an nou fericit și tot binele din lume va dorim
Cu deosebit respect

Postat in data: 03 ian., 2023

Cum pot scapa de Kruk? Ma ameninta ca ma da in judecata pentru o datorie la Telekom!
kruk datorie

Kruk m-a instiintat ca as avea o suma restanta de 2700 RONI in urma neachitarii ab tel mob Telekom.

Cum pot scapa de Kruk? In 2017 am facut un ab la Telekom si nu am mai achitat deoarece imi umflau factura grosolan! Acum in Februarie 2022, m-am trezit cu o copie a asa ziselor mele facturi neachitate, cuprinse intr un maldar de hartii precum ca voi fi dat in judecata de catre KRUK, aflandu ma in pragul acesta, pe fond, sustine KRUK!

Postat in data: 07 mart., 2022

Cum pot scapa de raportarile la CRC?
vitas ifn stergere crc

Buna ziua!Am vazut interesul dvs pt a veni in sprijinul celor raportati la crc! Suntem momentan intr-o situatie urâtă: Avem 2
credite la o instituție nebancara, ifn, unde am intarziat 32 zile, au raportat la crc, sume mici, o rata de 800 una de 900 lei!

Nu m-au anuntat ca ma raporteaza, ca poate luam de undeva sa nu ma raporteze pt ca eu tineam legatura cu agentul lor spunandu-le ca in săptămâna următoare le platesc, lucru care l-am si facut dar ei nu mi-au zis ca tot m-au raportat!

Acum am fost respins la un contract de leasing pt ca am acele 2 raportari la crc! Cum pot face sa ma scap de ele? Mentionez ca mai am credite ,dar sunt la zi si al alte banci si la aceasta institutie de 1 an sunt creditele si nu au fost probleme
de întârzieri, dar acum am av niste probleme doar! Dati-mi va rog un raspuns cum pot rezolva aceasta situatie!

Multumesc anticipat!

Postat in data: 24 feb., 2022

Pot scapa de executarea silita cu ajutorul CSALB?
CSALB_banca-intelegere-amiabila

Căutând astăzi pe internet să aflu răspunsuri la întrebări puse de anumite persoane care trec sau au trecut prin aceleași probleme cu care mă confrunt și eu acum, am descoperit CSALB. Am pus deja o întrebare folosind formularul online dar, găsind și adresa dvs. de mail, m-am gândit să vă întreb dacă mai poate fi o negociere în cazul în care deja există de două zile o executare silită sau trebuie mers direct în instanță pentru contestarea ei. Vă mulțumesc anticipat pentru răspuns!

Postat in data: 30 oct., 2021

Cum pot scapa de poprirea ANAF, platind online datoria?

Bună seara! Am o poprire pe contul Raiffeisen din partea ANAF. Vreau să plătesc online și să scap de poprire. Nu sunt în România și până nu se rezolvă cu covidul ăsta, nu știu exact când ajung. Cum trebuie să procedez ? Mulțumesc!

Postat in data: 07 nov., 2020