kruk datorie

Kruk m-a instiintat ca as avea o suma restanta de 2700 RONI in urma neachitarii ab tel mob Telekom.

Cum pot scapa de Kruk? In 2017 am facut un ab la Telekom si nu am mai achitat deoarece imi umflau factura grosolan! Acum in Februarie 2022, m-am trezit cu o copie a asa ziselor mele facturi neachitate, cuprinse intr un maldar de hartii precum ca voi fi dat in judecata de catre KRUK, aflandu ma in pragul acesta, pe fond, sustine KRUK!

Daca in ultimii trei ani nu ati primit notificari privind achitarea datoriei la Telekom, atunci aceasta se poate prescrie (anula), conform legii.

Pe de alta parte, atunci cand ati primit facturi umflate de la Telekom, ar fi treebuit sa faceti reclamatie la aceasta firma de telefonie cu privire la acest aspect, nu sa intrerupeti plata facturilor.

Nici Kruk nu a procedat corect, amenintandu-va ca va da in judecata, in loc sa va fi transmis, mai intai, o informare privind situatia datoriei si sa va propuna o solutie de rezolvare a problemei printr-o intelegere amiabila.

Puteti scapa de firma de recuperare Kruk trimitand la aceasta o reclamatie cu privire la situatia datoriei dumneavoastra, ca nu ati fost informat pana acum despre existenta acesteia si ca sunteti amenintat cu judecata.

Reclamatia la Kruk o puteti trimite prin email, la adresa: client@kruk.com.ro si la telefon: +4031.413.2000.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul la reclamatia primita de la Kruk.

Un comentariu la “Cum pot scapa de Kruk? Ma ameninta ca ma da in judecata pentru o datorie la Telekom!

+ 1 = 6