Cand si unde trebuie sa introduc codul de 4 cifre din tokenul BCR in aplicatia George?

cod-etoken-george

Bună ziua! De aprox. 10 zile am fost la o sucursală BCR ptr. instalarea aplicației GEORGE pe laptop.

Am primit un Diapozitiv Token, am fost și instruită cum să folosesc dispozitivul, și un contract care conține Codul de Utilizator.

Pe aplicatia instalată https://login.bcr.ro/users/login, trebuie să urmez următorii pași:

1) la COD TOKEN/eTOKEN complectez codul primit de la Banca BCR

2) Apas tasta ON de pe Token,

3) Apas tasta 1

4) Complectez cu codul generat la căsută solicitată!

INTREBARE: Când trebuie să INTRODUC CODUL din 4 cifre pe Token? Am încercat după pasul 2): ON și după pasul 3) Tasta 1. Tokenul nu generează nici un cod! Deocamdată nu mă descurc și am mare nevoie de urmărirea contului de acasă, de pe laptop. Mulțumesc anticipat!

Să aveți o zi excelentă!

Codul generat de tokenul BCR trebuie introdus, in aplicatia George, in casuta Cod eToken/Token, aflata sub numele de utilizator (UTILIZATOR). (vezi sageata rosie din poza).

Codul primit de la BCR, adica numele de utilizator, trebuie introdus in prima casuta, unde scrie UTILIZATOR.

Asadar pasii corecti pentru accesul in aplicatie sunt urmatorii:

1. Faceti click pe „Cod eToken/Token”.
  2. La UTILIZATOR introduceti numele de utilizator.
  3. Deschideti Tokenul apasand pe tasta on, dupa care apasati pe 1, pentru generarea codului Token.
  4. Introduceti codul generat de Token in aplicatia George, in casuta cod eToken/Token.

Va rog sa reveniti la mine daca nu reusiti sa rezolvati problema.

4 + = 11