Tag Archives: aplicatia George

aplicatia_George-autentificare
Nu pot accesa aplicatia George, imi da eroare. E vreo problema cu sistemul IT?

Am un cont BCR din care vreau sa fac plăti. In țara, recent, puteam accesa rapid aplicația George. De aici din Armenia nu pot face asta (momentan) cu toate ca ieri, platforma funcționa in parametri optimi. Eroarea nu pare a fi legată de semnalul/viteza la Internet. Posibil sa fie o problema de IT la banca din România.

Am identificat pe Internet o potențiala “portița” de a afla cauza nefuncționării unor platforme bancare și vreau sa sesizez faptul ca nu îmi pot accesa conturile BCR de pe platforma George. Eroarea are nr. 300. Mulțumesc pentru asistenta!

eroare george bcr
Nu pot sa intru in contul George. De ce?

„Nu pot sa întru în contul George. De ce?”

card-george-bcr
Pot sa incasez salariul pe un card din Romania daca lucrez in Anglia?

Dacă am cont deschis în România și lucrez în Anglia pot sa încasez salariul pe acest card?

aplicatia_George-autentificare
Cum pot proceda pentru recuperarea parolei eToken BCR?

Momentan sunt in Canada și in urma verificării parolei eToken BCR George sa blocat.
Acum cum pot proceda pentru recuperarea parolei având in vedere ca nu pot suna in România deoarece nu am roming.

george-aplicatie-amprenta-logare
De ce nu pot sa deschid aplicatia George BCR?

Buna ziua. De ce nu pot deschide alicatia George imi arata cod eroare300. 9.ZVBO9mNK
Pentru actualizare de date am fost la banca de curând.
Va rog sa ma ajutati cumva. Mulțumesc

george-bcr-aplicatie
Nu pot accesa aplicatia George. Imi arata ca nu am acces la internet. De ce?

Nu pot accesa aplicația George. Îmi arată ca nu am acces la internet. De ce? Am vrut sa actualizez aplicatia etoken, dar nu
eusesc, apare cod eroare 300.9.8.klnzse6.

aplicatia_George-autentificare
Cum pot schimba numarul de telefon la aplicatia George BCR?

Salut, tata are George aplicația și eToken și nu mai merge nici numele de utilizator și nu mai are nici numărul vechi. Cum poate schimba numărul?

aplicatia_George-autentificare
Nu functioneaza aplicatia George. Ce pot sa fac?

Nu funcționează aplicatia George, imi da mesaj ca nu am internet desi am internet nelimitat. Ce pot sa fac?

etoken bcr
Mi-am uitat parola etoken BCR. Cum pot seta alta parolă?

Mi-am uitat parola etoken. Cum pot seta altă parolă?

cod-etoken-george
Cand si unde trebuie sa introduc codul de 4 cifre din tokenul BCR in aplicatia George?

Bună ziua! De aprox. 10 zile am fost la o sucursală BCR ptr. instalarea aplicației GEORGE pe laptop.

Am primit un Diapozitiv Token, am fost și instruită cum să folosesc dispozitivul, și un contract care conține Codul de Utilizator.

Pe aplicatia instalată https://login.bcr.ro/users/login, trebuie să urmez următorii pași:

1) la COD TOKEN/eTOKEN complectez codul primit de la Banca BCR

2) Apas tasta ON de pe Token,

3) Apas tasta 1

4) Complectez cu codul generat la căsută solicitată!

INTREBARE: Când trebuie să INTRODUC CODUL din 4 cifre pe Token? Am încercat după pasul 2): ON și după pasul 3) Tasta 1. Tokenul nu generează nici un cod! Deocamdată nu mă descurc și am mare nevoie de urmărirea contului de acasă, de pe laptop. Mulțumesc anticipat!

Să aveți o zi excelentă!

george-bcr-aplicatie
Cum aflu numele de utilizator la aplicatia George, fara sa sun la BCR?

Cum aflu numele de utilizator la aplicația George, fără sa sun la BCR?

george-aplicatie-amprenta-logare
Mi-am schimbat telefonul in strainatate si nu mai pot folosi aplicatia George. Ce trebuie sa fac?

Nu mai pot folosi aplicația George am schimbat telefonul și acum trebui sa primesc un sms cu codul pe telefon . Problema este ca eu sunt în străinătate și nu am cum sa primesc sms pe numărul de România.
Cum pot rezolva aceasta problema. Mulțumesc frumos

george-aplicatie-amprenta-logare
Nu ma pot autentifica la George cu amprenta digitala! Ce trebuie sa fac?

Nu ma pot autentifica la George cu amprenta digitala, ce trebuie sa fac?

george-eroare-aplicatie
Nu pot accesa aplicatia George. Ce pot sa fac?

Am aproape 3 saptamani de cand nu pot accesa aplicația George, de fiecare dată imi da eroarea 9022 si sa contactez centrul de informații. Ma aflu in alta tara si deja am cheltuit toti banii de pe telefon încercînd să iau legatura cu centrul de informații. Ce pot sa fac?