Banca Transilvania

Aplicatia BT Pay nu se incarca. Care este problema?
bt pay problema

De fiecare data cand intru in aplicatia BT Pay imi spune acelasi lucru si nu vrea sa se incarce, care crezi ca ar putea fi problema? multumesc in avans pentru ajutor.

Postat in data: 19 oct., 2022

BT nu mi-a raspuns la cererea de schimbare a indicelui ROBOR in IRCC. Ce pot sa fac?

Buna ziua. Am credit prima casa de la BT si am depus cerere de schimbare a indicelui ROBOR in IRCC in 09 August 2022. Inca nu am primit nici un raspuns. Intre timp am fost programata la ei sa cer lamuriri si mi-au comunicat ca cererea mea este in procesare, ca a fost inregistrata in „centrala” in data de 20 August, sambata si vor trimite email sa urgenteze procedura. Ce ma sfatuiti sa fac?

Scadenta ratei este in 15 ale lunii si ieri am primit mesaj ca rata s-a marit din nou . Nu doresc sa paltesc atat de mult. Din decembrie anul trecut rata a crescut cu 500 lei. Multumesc anticipat.

Postat in data: 12 oct., 2022

De ce nu functioneaza aplicatia Neo BT?

Aplicația neo bt continua să nu mi funcționeze,am neapărată nevoie !

Postat in data: 04 oct., 2022

Banca poate lua toata pensia de pe card, la o poprire de la ANAF?

Bună ziua, domnule Coman!

Am o problemă legată de popriri pe venituri din pensii, nu știu cum să-i dau de capăt și vă rog să mă ajutați.

In primăvara acestui an, nașul meu, care este stabilit in Statele Unite din anul 2005, îndeplinind condițiile de pensionare, m-a împuternicit să-l reprezint la Casa de Pensii, pentru obținerea drepturilor aferente perioadei în care a lucrat în Arad. I-a fost emisă decizie de pensionare și i-am deschis cont la Banca Transilvania. Cuantumul pensiei este de 1200 lei.

Luna trecută am constatat că pe card i-a fost virată o anumită sumă de bani. După câteva zile, știind că urmează să primească o nouă pensie, am verificat din nou soldul de pe card și, spre stupoarea mea, am constatat că acesta era zero. De la casa de pensii mi s-a comunicat că pensiile au fost trimise integral băncii. De la bancă am primit un extras de cont în care sunt menționate două popriri, fără a mi se comunica instituția emitentă, doar id-ul și un număr.

Pe căi neoficiale, am aflat că popririle au fost emise de ANAF, pentru datorii pe care nașul le-ar avea din perioada 2003-2010, când desfășura activități de taximetrie.Nimeni nu l-a informat nici pe el și nici pe mine de existența acestor datorii și nici a acestor popriri. Nu ne-a fost comunicat nimic în mod oficial, nici de către ANAF, nici de către bancă și nici de către casa de pensii.

In aceste condiții, și ținând cont de prevederile legale referitoare la popririle veniturilor din pensii(nu poate să-i fie blocată întreaga pensie), dar și de faptul că ruda mea nu poate veni în țară, vă rog să-mi spuneți care sunt pașii pe care trebuie sa-i urmez, pentru ca acest om să beneficieze, totuși, de drepturile de pensie prevăzute de lege.
Cu deosebit respect,

Postat in data: 23 sept., 2022

Nu functioneaza aplicatia BT Pay. De ce?
bt-pay-probleme

Nu functioneaza aplicatia BT Pay. credeti ca e de la semnal???????

Postat in data: 20 sept., 2022

Cand intra banii cu un transfer cu taxa de urgenta de la BT la Raiffeisen?

Buna ziua! Daca azi am transferat de la BT la Reiffeisen,până în ora 15 cu taxă de urgentare,banii vor intra mâine sau azi?

Postat in data: 01 sept., 2022

Am schimbat telefonul si nu mai pot instala aplicatia BT Pay. Ce pot sa fac?
bt-pay-probleme

Buna ziua. Am schimbat telefonul si nu mai pot instala aplicatia BT PAY. Imi apare mesajul securitate compromisa. am detectat o problema de securitate in aplicatie; va rugam reinstalati aplicatia. Am facut aceste lucru de f multe ori, am sunat la asistenta BT, am mers la sucursala si nu reusesc sa o folosesc.

Telefonul vechi este un samsung a 20e , iar cel nou este samsung A53

Postat in data: 30 aug., 2022

Cand intra banii in cont, cu un transfer de la BT la Raiffeisen?

Buna ziua,am primit un transfer de la BT in contul meu de Raiffaisen,sâmbătă,îmi puteți spune când intra banii in cont? Multumesc o zi buna

Postat in data: 29 aug., 2022

Aplicatia de pe telefon BT Pay nu se deschide si nu afiseaza soldul. De ce?
bt pay aplicatie

Bună ziua aplicația de pt tel BT plai nu se deschide se invirte și nu afișează soldul

Postat in data: 18 aug., 2022

Am o problema cu BT Pay: imi trimite mesaj de confirmare a platii pe un numar vechi de telefon. Ce pot sa fac?

Salutare! Am o problema,nu pot confirma platile online cu bt pay. Imi trimite mesaj de confirmare a platii pe un numar vechi de telefon,dar cand activez bt pay-ul imi trimite mesaj pe numarul actual(cel nou de telefon).

Postat in data: 17 aug., 2022

In cat timp se face un transfer de bani de la BT la BRD?

Bună ziua! Am trimis o suma de bani din contul meu BT, către contul meu BRD, astăzi, duminică, la ora 19:30. Când vor întra banii în contul BRD?

Postat in data: 15 aug., 2022

Care este procedura pentru amanarea ratelor la Banca Transilvania?

„Care este procedura pentru amanarea ratelor la Banca Transilvania? nu au specificat nicaieri nici macar ca se pot depune cererile”

Postat in data: 08 aug., 2022

Nu pot instala aplicatia BT Pay pe telefon. Ce pot sa fac?
bt-pay-probleme

Bună seara. Vă contactez din Austria. Încerc să descarc aplicația BTplay pe telefon și îmi cere să vin cu buletinul la banca transilvania. Nu am cum deoarece nu mă aflu în România. Sunt la muncă acum în Austria. Ce pot să fac? Astept un raspuns de la dumneavoastra. Multumesc frumos pentru intelegere.

Postat in data: 20 iul., 2022

Nu-mi functioneaza aplicatia BT Pay. Ce pot sa fac?
bt pay aplicatie

Vă rog să mă ajutați, nu-mi funcționează aplicația BT Pay. Din 14.07.2022 imi pare „Inițializare wallet” încărcare date.

Postat in data: 19 iul., 2022

Nu pot sa-mi accesez aplicatia BT Pay, sunt in Germania. Ce pot sa fac?
bt pay aplicatie

Am actualizat toate datele personale la BT . Momentan sunt in GERMANIA și am nevoie de bt pay , pentru a-mi plătii facturile .
Vă rog din suflet să mă ajutați să pot folosi aplicația.
Vă mulțumesc anticipat.

Postat in data: 10 iul., 2022

In cat timp intra banii din contul ING in contul Banca Transilvania?
ing credit robor ircc

Cineva mi-a transferat la ora 01:00 dimineața după contul lui personal ING de lei pe contul meu Banca Transilvania tot de lei, dar banii nu au intrat nici până la ora aceasta, este ceva normal? Mulțumesc

Postat in data: 06 iul., 2022

Topul bancilor cu cele mai mici dobanzi la un credit pentru casa in lei

La care banci gasesc cele mai mici dobanzi pentru un credit ipotecar?

Postat in data: 05 iul., 2022

BT24 nu functioneaza. Ce e de facut?
BT24 aplicatie banca

Am sters memoria cash, istoric&cookies si bt24 tot nu functioneaza, ce e de
facut ?

Postat in data: 05 iul., 2022

În cât timp primesc banii printr-un transfer urgent de la Banca Transilvania?

„Am făcut astăzi un transfer urgent la ora 18:24 , înseamnă că banii îi va primi persoana respectivă tot astăzi ❓”

Postat in data: 03 iul., 2022

Trebuie sa actualizez datele personale la banca, dacă buletinul nu se va mai schimba niciodată?
banca transilvania actualizare date personale

„Bună ziua
Am constatat recent că BT a inchis contul bancar deoarece nu am
actualizat datele de contact. Din păcate contul este al bunicii de 86
de ani și datele din buletin nu se vor schimba niciodată.
Mulțumesc”

Postat in data: 29 iun., 2022