Cat dureaza un transfer bancar de la BRD la BT?

Bună ziua, spuneti-mi va rog, daca cineva mi-a facut un transfer bancar de la Brd in contul meu Bt joi la ora 15, cand ar trebui sa primesc banii? Luni ora 9, inca nu sunt….. e vreo problema? Ar putea fi anulat transferul?

Un transfer bancar in lei de la BRD la BT poate dura cateva secunde, indiferent de ora sau ziua in care a fost facut (inclusiv sambata si duminica), daca a fost selectata optiunea transfer instant.

Daca a fost un transfer normal, interbancar, banii ajung in aceeasi zi, daca plata s-a facut pana la ora 15 din aplicatiile BRD (YOU sau myBRD) sau pana la ora 13 la ghiseu.

Daca plata s-a facut dupa aceste ore limita, banii ajung abia a doua zi in contul BT. (vezi aici orele limita de procesare a platilor la BRD).

In cazul dumneavoastra, daca transferul s-a facut joi, banii ar fi trebui sa ajunga cel mai tarziu vineri.

Daca banii nu au ajuns vineri, inseamna ca a fost o problema cu transferul facut la BRD.

Pentru rezolvarea problemei, trebuie sa luati legatura cu BRD si sa intrebati ce problema a fost cu transferul.

Va rog sa reveniti la mine cu raspunsul primit de la BRD.

− 1 = 2